Alergia na składniki leków i antybiotyków

napisał/a: Leah85 2010-09-16 22:45
Witam czy u kogoś z Was wsytepuje reakcja alergiczna na leki lub antybiotyki?? Wiem ze wiekszosc lekarzy takiej alergii nie uznaje ale bylam pare lat temu w AM w Gdansku i robiono mi tam specjalistyczne testy. Taki rodzaj alergii pojawił sie u mnie 6 lat temu i rozwija sie bardzo szybko. Obecnie reakcja alergiczna wystepuje nawet po podaniu lekow kotre 2 lata temu w AM zostaly wykluczone jako leki niebezpieczne. Lekarze rozkładaja rece nie wiedza juz jak mnie leczyc (kilka razy nie przyjeto mnie na pogotowiu bo lekarka uznala ze to za duze ryzyko przepisac mi jakis lek) a ja sama zyje w wielkim stresie. Obecnie dowiaduje sie czy jest mozliwosc jakiejs konkretnej diagnozy za granicza bo nasi polscy lekarze nie chca mi pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-17 00:03
Witam !
Moim zdaniem stanowisko lekarza do którego trafiłaś jest delikatnie mówiąc dziwne. Dość często zdarza się alergia na niektóre składniki leków czy nawet antybiotyków. Piszę to na podstawie własnego doświadczenia, gdyż uczulona jestem na salicylany a kiedyś też na pewien antybiotyk którego nazwy niestety nie pamiętam. Mam też w swojej karcie u rodzinnego jak też u pulmonologa zaznaczone na co jestem uczulona.
napisał/a: dg66 2010-09-21 15:18
Piotrosiama13 ja też jestem uczulona na salicylany i bardzo ten temat mnie interesuje.Co za leki zażywasz jak masz grype albo bóle.?Napisz.
Leah85 nie dziwię się lekarzom,że boją podać ci się leki ,bo każda następna reakcja może być silniejsza i nawet stanowić zagrożenie dla życia.Wiem że można wykonać próby lekowe na oddziale w szpitalu,ale czy to jest całkowicie bezpieczne to wątpie.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-21 15:28
Na ból np. głowy to stosuję moją " ulubioną " Pyralginę. Gorzej z przeziębieniami a grypy to dawno nie miałam i dobrze. U mnie sprawa mocno złożona bo jako astmatyczka liczę się zawsze z tym, że przy nawet banalnym przeziębieniu mogą mi się obkurczyć oskrzela a wtedy to tylko szpital. Nie mogę sobie teraz przypomnieć jaki lek wtedy stosuję, na pewno nie aspiryna itp. - odezwę się później.
napisał/a: dg66 2010-09-21 22:04
Acha,czyli ty pyralginę możesz zażywac.Ja Pyralginy,pyramidonu,gardanu,veramidu i ibupromu nie mogę,po tych wszystkich lekach dostawałam silnych dusznosci ,cała puchłam i kończyło się pogotowiem.Ostatnio dostałam alergi nawet po softasepcie N który jest środkiem odkażającym.Obecnie nie biorę żadnych leków na bóle tylko czekam aż samo przejdzie i tak się męcze.Czyli z tego wynika że ja muszę być uczulona nie tylko na salicylany.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-21 22:11
Dg - nie pamiętam jednak czym mnie "karmi" lekarz w trakcie grypy - nie zostało żadne opakowanie. Ale wiem jedno nie dam się więcej zaszczepić przeciw grypie. Wiesz co Ty to masz paskudny problem.
napisał/a: Peter 2010-09-22 07:31
dg66 - przy grypie w pani przypadku proponuję homeopaty np. Gripp-Heel. Przy bólu głowy Spigelon. Warto spróbować. Te leki niezwykle rzadko uczulają, nie mają skutków ubocznych.
napisał/a: dg66 2010-09-22 08:34
Peter dziękuje panu za odpowiedż.Spróbuję przy silnych bólach zażyć ten spigelon może przeżyję.Alergia na leki to duży problem,a jeszcze jak się ma na tak dużo leków uczulenie co ja.Uczulają mnie również antydepresanty.Ja nie mam się czym leczyć.Mój organizm na wiele leków działa alergicznie i nie jest to tylko wysypka tylko cała puchnę i duszę się po 4-5 min.po zażyciu leku.Moje dzieci chyba po mnie mają też uczulenie na leki syn dostał wstrząs po penicylinie a córka po kontrascie dożylnym.Czy alergia lekowa jest dziedziczna?
napisał/a: Peter 2010-09-22 15:21
Skłonność do alergii jest dziedziczna.
Pani depresja może wynikać ze stanu zdrowia. Nie wiem, jaki jest pani stan, ale znam przypadki (literatura), że są osoby dobrze funkcjonujące na Deprimie. I są to osoby, które właśnie nie tolerowały standardowych leków antydepresyjnych.
Jednakże nie należy tego stosować na własną rękę.
napisał/a: dg66 2010-09-23 08:18
Moja depresja jest napewno związana ze stanem zdrowia,chorób mi nie brakuje.Najgorsze jednak jest to że jestem uczulona na leki i nie mam się czym leczyć,ciągłe bóle które mi dokuczają mnie wykańczają.Drugim czynnikiem który daje popalić są choroby moich dzieci i ich uczulenie również na leki i to najbardziej na mnie wpływa negatywnie.Obecnie na nerwice zażywam od kilku lat xanax(zapewne już się uzależniłam),deprimu jeszcze nie zażywałam.
Czy ten spigelon nie zawiera wyciągu z wierzby lub brzozy tam znajdują się salicylany i to mnie uczula.prawdopodobnie mogłabym zażywać apap ale nie próbowałam bo się boję.W mojej rodzinie nikt nie jest uczulony na leki,ja takim wybrakiem się po prostu urodziłam .
napisał/a: Peter 2010-09-23 12:48
Spigelon nie zawiera salicylanów.
napisał/a: Leah85 2010-09-23 18:06
U mnie problem polega na tym ze ja nie mam uczulenia na salicylany tylko na azitromycyne, amikacyne, erytromycyne, ciprofloxacyne, trimetroprim, klarytromycyne. Tak duża ilość antybiotyków znacznie utrudnia mi zycie. Lekarze wogóle nie sa sklanni do wspolpracy. Ostatnio zadzwonilam do poradni Alergologicznej w moim miescie i zapytalam lekarza w jakis sposob powinnam "ozankowac sie" w czasie podrozy zeby nic mi sie nie stalo?? To odpwiedzial mi ze skoro a Akademii w Gdańsku robili mi te testy to mam sie do nich zglosic. Gdy do Gdańska mam 200 km jak oni to sobie wyobrażaja.