Informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. forum rozmowy.polki.pl zostanie zamknięte. Jeśli chcesz zachować treści swoich postów lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu forum rozmowy.polki.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.
Dziękujemy!
Redakcja polki.pl

Dodatkowo informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie polki.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

  • zakończenie świadczenia usługi Konta użytkownika,
  • zakończenie świadczenia usługi Forum: Rozmowy,
  • zakończenie świadczenia usługi Polki Rekomendują,
  • zmiany porządkowe i redakcyjne.

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@polki.pl

Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

alergiczny nieżyt nosa

napisał/a: magnus777 2008-11-09 19:30
Witam,
Od 11 lat leczę się na alergiczny nieżyt nosa- całoroczny (mam obecnie 23 lata). 4 lata temu skończyłem odczulanie. Cały czas jestem na lekach. Praktycznie nigdy od podjęcia leczenia nie odstawiłem leków. Obecnie od kilku lat stosuję flixonase i sporadycznie loratadynę. Jestem uczulony głównie na kurz, sierść psa, kota, pleśń i pyłki traw. Jakie leki polecacie? Zaczynam się trochę denerwować tym, że jestem poniekąd uzależniony od leków. Gdy przestaje brać pogarsza mi się. Miewam czasami lekkie duszności (najczęściej gdy się kładę), trochę też świszcze. Raczej nie mam dużego kataru czy flegmy ale moje duszności sprawiają mi pewien dyskomfort. Nie mam raczej problemów z kondycją fizyczną. Ciężko mi to określić ale mam taki dziwny, suchy oddech jakbym nie mógł w pełni zaczerpnąć powietrza.... Jakie ewentualnie badania powinienem zrobić? Czy takie długie stosowanie leków nie wpływa jakoś ujemnie na ogólny stan mojego zdrowia, zwłaszcza że są to leki oparte na sterydach....
napisał/a: kynast 2008-11-09 19:47
Wygląda na początki astmy, tego się nie da leczyć przez internet,musisz iść do lekarza ; sa leki ktore ci pomogą, ale ni dostaniesz ich bez recepty; nie zwlekaj.
pa st
napisał/a: ~Anonymous 2008-11-12 12:23
Dużym wsparciem może się okazać uzupełnienie witaminy B6 - jej niedobór to plaga cywilizacyjna, bo unieczynniają ją leki i kwasotwórcze jedzenie, a jest niezbędna do wchłaniania magnezu, który z kolei bierze udział w setkach reakcji enzymatycznych, a jego niedobór powoduje m.in. reakcje alergiczne. W żadnych badaniach to nie wyjdzie, dlatego lekarze nie bardzo mogą to zdiagnozować. Nie wiem tylko, jak podać witaminę B6 z lekami, skoro leki ją niszczą ... Pomiędzy? Pozdrawiam.
napisał/a: _maciek 2008-11-12 22:11
Kilka lat męczyłem sie z chronicznym zapaleniem gardła, oczywiście leczenia antybiotykowe mnie nie ominęło. Astmą też mnie straszono lecz nie zdecydowałem się na leczenie. Często zdarzało się iż ataki duszności doprowadzały do długich ataków kaszlu i walki o każdy oddech. Od pewnego czasu nie mam tych objawów, zmieniłem dietę na bardziej zieloną, zrezygnowałem z chipsów itp. dodatków. Może to jest też sposób dla Ciebie
napisał/a: kynast 2008-11-16 10:40
Z tym magnezem jest duzo racji, niedobór magnezu jest bardzo częsty, zwłaszcza tam , gdzie jest miekka woda i u pijących dużo kawy lub alkoholu.
Jednak w miarę normalnie odzywiający się człowiek nie ma niedoborów witaminowych.
Magnez jest potrzebna dla wielu funkcji organizmu, nieraz cięzkie ataki astmy udaje się przerwac po kroplówce Mg. pa st.
napisał/a: ~Anonymous 2008-11-16 12:59
Ośmielam się zaprzeczyć. Witamina B6 jest bardzo wrażliwa, ginie przez kwasotwórcze jedzenie (może inaczej : nie wchłania się w tym środowisku) i leki oraz konserwanty, unieczynnia ja też nabiał. Niedobór magnezu jest prostym następstwem niedoboru B6, mnóstwo ludzi "nie toleruje" preparatów magnezu w żadnej postaci (także z witaminą B6, bo zła proporcja w stosunku do rzeczywistych potrzeb), a jedzenie produktów z dużą zawartością magnezu powoduje uwalnianie histaminy i reakcje rzekomoalergiczne (pokrzywka, obrzęk Qinckego, reakcje astmatyczne, stany zapalne, brak odporności). Dlaczego? Bo zjedzony magnez zostaje we krwi, nie może się wchłonąć do tkanek bez B6 i powoduje wyżej wymienione reakcje - jako że organizm musi utrzymać względnie stałe stężenie elektrolitów we krwi dla prawidłowej pracy serca, usuwa nadmiar ze krwi, pogłębiając niedobory w tkankach. Zaklęte koło. Ale podawanie B6 i po uzupełnieniu jej niedoborów w organizmie (nie wczesniej, bo objawy się nasilą, logiczne!)stopniowe przechodzenie na dietę bardziej zasadotwórczą (owoce, warzywa, orzechy, nasiona) eliminuje problem i objawów, i wchłaniania B6 z jedzenia. Banalne, ale nieprawdopodobnie skuteczne, co zresztą potwierdza post o leczeniu zmianą diety.
Pozdrawiam.