antybiotyki- przyjmowanie

napisał/a: titanic 2010-09-25 17:49
Mam pytanko a mianowicie czy podczas choroby gdy lekarz zapisze antybiotyk to czy można go po kilku dniach odstawić? bo mnie tak strasznie boli brzuch w trakcie przyjmowania że jest to nie do zniesienia. No ale chyba nic dziwnego gdy mam ostry stan zapalny dwunastnicy.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-25 20:06
Po pierwsze - czy stosujesz ten antybiotyk zgodnie z zapisem na ulotce i czy stosujesz jakiś środek osłonowy ?
Po drugie - samemu nie powinno się wcześniej odstawiać antybiotyku chyba że reakcja organizmu jest odwrotna od oczekiwań.
Moim zdaniem powinieneś skontaktować się jak najszybciej z lekarzem w spr. ewentualnej zmiany leku.
napisał/a: titanic 2010-09-25 21:37
Antybiotyk zawsze biorę tak jak każe lekarz i obowiązkowo stosuje leki osłonowe;)
napisał/a: szansa1 2010-09-26 00:12
No to nieźle się załatwiłeś. Antybiotyk bierze sie minimum 10 dni, więc powinieneś brać. Tylkko mnie zastanawia skąd wzioł Ci się stan zapalnyh dwunastnicy to jest poważna sprawa.
titanic napisal(a):Mam pytanko a mianowicie czy podczas choroby gdy lekarz zapisze antybiotyk to czy można go po kilku dniach odstawić? bo mnie tak strasznie boli brzuch w trakcie przyjmowania że jest to nie do zniesienia. No ale chyba nic dziwnego gdy mam ostry stan zapalny dwunastnicy.
napisał/a: Vieri 2010-09-26 00:24
Witam,

napisal(a):Antybiotyk bierze sie minimum 10 dni

Nie jest to prawdą. Można przyjąć jednorazową dawkę jak i leczyć się tygodniami, wszystko zależy od schorzenia, które tym lekiem leczymy.
W tym przypadku należy odstawić antybiotyk i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam
napisał/a: titanic 2010-09-26 13:42
O stanie zapalnym dwunastnicy dowiedziałam się przypadkowo bo pól roku temu bardzo bolał mnie brzuch tak że nie mogłam siedzieć i lekarka dała mi skierowanie do szpitala tam miałam robione badania które to właśnie wykazały. Lekarze ze szpitala powiedzieli że stres tak mnie zniszczył przez całe liceum , fakt jest w tym trochę mojej winy bo czasami nie jadłam nic przez cały dzień;(. Ps dzięki za odpowiedzi