aparat ortodontyczny

napisał/a: ~ola 2010-08-01 16:41
witam was.
nosi/ł ktoś z was aparat ortodontyczny KRYSZTAŁOWY?
to są takie,których prawie nie widać,chciałabym taki ale podobno są strasznie drogie,wiecie coś o tym?
napisał/a: zofia1 2010-08-07 00:26
Kryształowy? Nie, nie słyszałam nawet o takim. A nie jest on bardzo kruchy?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-09 11:40
Dzien dobry!
Takie aparaty są bardzo wysokiej jakości i rzeczywiście nie wiele osób może sobie na nie pozwolić. są tańsze i równie skuteczne alternatywy. Proszę poprosić swojego dentystę o pomoc w doborze indywidualnie dla Pani nieprawidłowego zgryzu.
A jakie aparaty Państwo używacie i polecilibyście?
napisał/a: ~gość 2010-08-22 22:35
Witam ,ja nosiłam aparat kryształowy przez dwa lata i niewyobrażm sobie nosic ten zwykły ponieważ miałąm 29 lat jak go zakładałam i jest faktycznie mniej widoczny ale tez jest droższy ja płaciłam 2100zł a zwykły kosztował 1400zł takze jest róznica w kwocie dodajac jeszce co miesieczne wizyty od 50zł do 100zł bo tak mnie liczyła niewiem dlaczego raz tyle a raz tyle a sciaganie kosztowałao mnie 400zł takze licząc wszystko jest to dosc droga impreza ale WARTO!!!miałam bardzo krzywe zęby a teraz są piekne.Nie żałuje i kazdemu polecam poniewaz przez 29 lat sie wstydziłam usmiechnąc i było mi wstyd za moje zęby za to teraz smieje sie non stop i kazdy mi mowi jaki mam piekny usmiech takze warto wydac ta kase a jak was nie stac to załuzcie ten zwykły da sie przezyc niewazne jaki wazne miec piekny zdrowy usmiech bo wstyd jest chodzic z krzywymi brzydkimi zebami mowi wak to ktos kto mial naprawde fatalny zgryz!!!
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-22 23:31
Jako dziecko nosiłam najzwyklejszy, ruchomy aparat ortodontyczny i efekt też jest znakomity. Wymagało to samozaparcia, bo w przypadku tego typu aparatów trzeba być bardzo obowiązkowym i pilnie przestrzegać zaleceń ortodonty dotyczących czasu noszenia. Myślę, że kwestię wyboru najlepszego aparatu dla siebie najlepiej omówić z ortodontą.

Warto zainwestować w aparat i zadbać o prawidłowy zgryz nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim po to, aby jak najdłużej zachować zdrowe zęby (wady zgryzu sprzyjają chorobom zębów, przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych).

A jak dbają/dbali Państwo o swoje aparaty ortodontyczne?
napisał/a: ~gość 2010-08-23 20:49
Po każdym posiłku myłam zęby:)