aspiryna

napisał/a: ~Jan46 2010-07-28 21:36
Od zawsze brałem na ból głowy aspirynę. Wnuk mi powiedział, że to przeżytek. A Wy co bierzecie? Może jest coś lepszego teraz?
napisał/a: ~Magda 2010-07-30 23:22
Obojętnie co z paracetamolem (Paracetamol, Apap, Panadol, więcej nie pamiętam teraz) lub ibuprofenem (Ibuprom, Ibum). Bezpieczniejsze i chyba skuteczniejsze!
pawel76
napisał/a: pawel76 2010-08-04 15:10
a przy silnym bólu głowy pomaga ketonal, choć trochę po nim byłem zakręcony
napisał/a: ~gość 2010-08-09 18:48
Obecnie na rynku aptecznym znajduje się bardzo wiele preparatów przeciwbólowych dostępnych bez recepty, przy czym lista substancji leczniczych, które wchodzą w ich skład, jest ograniczona. Do najczęstszych należą: paracetamol (np. Apap, Panadol), ibuprofen (np. Ibuprom, Nurofen), kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna, Polopiryna) oraz naproksen (np. Aleve). Pacjenci różnie reagują na te leki. Może się zdarzyć, że dla Pana najlepsza (najskuteczniejsza) będzie Aspiryna, a dla sąsiada Apap.

Aspiryna jest jednym ze starszych leków przeciwbólowych, jednak skutecznym i wciąż bardzo szeroko stosowanym. Przy jej zażywaniu mogą oczywiście pojawić się objawy niepożądane - choćby w postaci dolegliwości ze strony układu pokarmowego (np. bóle żołądka, biegunka), dlatego też nie jest to najlepszy lek w przypadku osób cierpiących na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Jak często zażywa Pan ten lek? Czy zaobserwował Pan u siebie jakieś niepokojące objawy po wzięciu leku?