atpo > 3000

napisał/a: asiulka811 2010-12-01 22:08
Witam, moje pytanie będzie pewnie standardowe i typowe, mimo to je zadam. Leczę się od 5 lat na niedoczynność a od 12 tyg jestem w ciąży. Wszystkie wyniki tarczycowe są w normie,ale przeraziłam się moim atpo które wynosi trochę ponad 3000, a jeszcze niedawno zmalało mi do 800. Dużo wiem na temat choroby Hashimoto,jednak nigdzie nie piszą jaki tak naprawdę ma ona wpływ na płód. Czy poronienie przy takim wysokim atpo jest nieuniknione? Wizytę mam dopiero za tydzień,do tego czasu chyba zwariuję...przy ostatniej wizycie pani endokrynolog-ginekolog powiedziała,że płód rozwija się świetnie,nie ma śladów odklejania i jest dość spory jak na swój wiek. Proszę jedynie o dokładne uświadomienie,czy tak wysoki poziom może mieć wpływ nie tyle na poronienie,o którym wiem,że jest zwiększone ryzyko,ale o sam wpływ na rozwój fizyczny dzidziusia. Z góry dziękuję za odpowiedź lub odesłanie mnie do jakiegoś linku który mi nieco rozjaśni sprawę.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-02 08:08
Oczywiście ciąża jest podwyższonego ryzyka ale nie ma takiego czegoś że wysokie przeciwciała to od razu poronienie, włącz do diety większe dawki kwasów Omega 3 powinny ładnie obniżyć pzreciwciała a i pomogą w prawidłowym rozwoju płodu.
napisał/a: asiulka811 2010-12-02 22:13
Bardzo dziękuje za odpowiedź, już się uzbroiłam w kwasy i poczytałam post o diecie. Bardzo pomocny. Mój przypadek jest troszkę inny i nie wiem tak na prawdę czy mam Hashi czy nie. W moim przypadku jest całkowicie odwrotnie co do wagi. Mam lekka niedowagę z czym walczę ale musiałabym naprawdę się opychać na tłusto,żeby przytyć,wiec darowałam sobie i wyglądam jak wyglądam :) ale jeśli chodzi o wzbogacenie diety mam spore zaległości-nadrabiam. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-03 20:47
Wątpliwości można mieć przy Anty TPO 100 przy 3000 nie ma żadnych, to zaawansowany proces autoagresji.