B. długie cykle a płodność

napisał/a: hella 2010-12-27 17:27
Bardzo proszę o poradę;) mam 18 lat, mam bardzo nieregularne i rzadkie okresy: w tym roku miesiączkowałam tylko trzy razy; z roku na rok okresy stają się coraz mniej obfite, krótsze i rzadsze...Byłam u dwóch ginekologów, zrobiłam badania (także hormonalnie) i nic nie wykazały; podobno "wszystko jest w porządku", lekarka powiedziała, że jedyną przyczyną może być stres... Czy to oznacza, że mogę być niepłodna, albo mniej płodna? Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę maleje i jak mogę obliczyć dni płodne?
napisał/a: wikam2 2010-12-27 17:34
Miesiączkując 3 razy do roku masz szanse na zajście w ciąże przez około....21 dni w roku. Normalnie kobieta ma taką mozliwość przez około 100 dni.
Uważam, że cos jest nie tak. Nie jest ok. Okres nie występuje co 3 miesiące. Pojawienie się krwawienia jest rezultatem zachodzących zmian hormonalnych podczas cyklu. Wtedy też zachodzi się w ciążę. U Ciebie hormonalnie nie jest w porządku(?) bo nie ma cyklu. A jak jest to meeeega długi.
Jakie badania miałaś robione? Wszystkie hormony i wszystkie w normie?
Usg też ok....?
napisał/a: hella 2010-12-27 17:59
USG też wykazało, że wszystko jest prawidłowo; trzy razy miałam badane u różnych ginekologów...Hormony też wszystkie w normie; dostałam tabletki na wywołanie miesiączki, zjadłam dwa opakowania i faktycznie okres się pojawił pod koniec października (wcześniej miałam w styczniu i w kwietniu), ale teraz znowu nic...
napisał/a: wikam2 2010-12-27 18:11
Skoro wszystkie badania są ok a pomimo to okresu nie ma to ja nie wiem.............:/
No ale nie powiedziałabym, ze wszystko jest ok bo kobiety nie mięsiączkują tak rzadko...
W związku z powyższym zajście w ciąże w Twoim przypadku bedzie utrudnione. I juz samo to świadczy przecież o tym, ze coś jest nie tak...
Słuchaj - zaden lekarz nie mówił choćby czegokolwiek co moze się dziać?!
Może faktycznie może być to skutek zbyt dużego obciążenia psyhicznego.
Myśle, ze jeśli bedziesz chciałą zajść w ciążę to lekarz Ci pomoże.
napisał/a: hella 2010-12-27 18:44
W tym właśnie cały problem, że byłam u dobrej ginekolog, specjalizującej się w takich przypadkach i ona też nie wie, co to może być...Jedyna rzecz to stres, nic więcej nie powiedziała...Może też zła dieta? Aktualnie właśnie nie chcę zajść w ciążę, więc zastanawiam się nad antykoncepcją i dniami płodnymi...Dziękuję za odp;)
napisał/a: wikam2 2010-12-27 18:47
Antykoncepcja w formie pigułki moze jakoś pomoże....Tzn. bedziesz krwawić regularnie - sztuczne krwawienie ale być moze po odstawieniu coś się zmieni.
Obecnie jesteś płodna tylko na 2 tygodnie przed krwaweiniami. Czyli w tym roku miało to miejsce około 3 razy. Zresztą wazne jeszcze czy ma się cykle owulacyjne.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-28 19:36
Hormon TSH był sprawdzany?
napisał/a: wikam2 2010-12-28 19:40
Ponieważ na tarczycy się nie znam to mam pytanie :
Jesli mamy problem z tarczycą to mimo to hormony płciowe są w normie? Jakieś zależności?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-28 20:01
wikam napisal(a):Ponieważ na tarczycy się nie znam to mam pytanie :
Jesli mamy problem z tarczycą to mimo to hormony płciowe są w normie? Jakieś zależności?


Są zależności przy wysokim TSH mamy bardzo często podwyższoną prolaktynę, ale to nie reguła, stąd przy tak długich miesiaczkach a prawidłowych hormonach typowo "ginekologicznych" należy szukać przyczy gdzie indziej, bo jak słusznie zauważyłaś nie jest to normalne.
napisał/a: wikam2 2010-12-28 20:03
Rozumiem. Ale to dobrze, ze i Ty uważasz, że nie wszystko jest ok. Zresztą prl bada się po obciążeniu a nie normalnie po drugie ma tendencję to wzrostu etc. Moze i to ma jakiś związek....
Nieważne, dzieki za odpowiedz :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-28 20:13
wikam napisal(a):Rozumiem. Ale to dobrze, ze i Ty uważasz, że nie wszystko jest ok. Zresztą prl bada się po obciążeniu a nie normalnie po drugie ma tendencję to wzrostu etc. Moze i to ma jakiś związek....
Nieważne, dzieki za odpowiedz :)


Zresztą niech autorka poda wyniki badań, bo tak możemy gdybać, bo nawet hormony w normie ale w górnej połowie mogą dawać takie objawy.
napisał/a: ellena 2010-12-29 13:15
ja ostatnio czytałam w książce J.Rotzera że do 18 lat miesiączki mogą być nieregularne, może u Ciebie jeszcze się nie nie uregulowały
poza tym na nieregularne miesiączki zaleca się magnez z wit B6 no i na pewno powinnaś wyeliminować ze swego życia stres