B. liczne bakterie w moczu

napisał/a: BASIApytanie 2010-08-27 11:18
Bardzo liczne bakterie w moczu - tak wykazała analiza moczu. Lekarz powiedział, żebym brała żurawinę, sprawę można skonsultować z ginekologiem, tymczasem na wizytę u niego muszę czekać ponad miesiąc.
Co to może oznaczać? Czy to może być jakiś stan zapalny? Coś innego?
napisał/a: Beata76 2010-08-27 19:17
Szkoda, że nie wskazano jaki to są bakterie. Jak leczyć, kiedy nie wiemy co to jest.
Podejrzewam, że bardzo się denerwujesz. Może powtórzyć badanie i zaznaczyć dokładniejsze wyniki.

Życzę powodzenia


Basiu - u mnie bakterie pojawiały się kiedy nerki nawalały
napisał/a: paja1 2010-08-27 22:30
Bakterie w moczu mogą świadczyć o stanie zapalnym dróg moczowych lub o problemach z nerkami. Według mnie bardziej odpowiednim lekarzem w tych sprawach jest urolog niż gin. Tak jak lekarz mówił zażywaj żuraine i pij dużo płynów. A lekarz rodzinny nie zapisał ci żadnych lekarstw?
napisał/a: meredit 2010-08-31 14:07
ja bardzo dlugo walczylam ze schorzeniem drog moczowych. Mialam duzo bakterii w moczu przez okres 2 lat ,byly to bakterie E.coli , najczestsze. nic nie pomagało, a bralam zurawine, furagin, wit.C raz dziennie...;/ Pecherz mnie bolal nawet kilka razy dziennie...W koncu zaczely mnie bolec nerki i z goraczka 40 stopni trafilam do szpitala... Mialam juz omamy, malo pamietam z tego czasu..... Okazalo sie ze mialam juz zakazenie krwi...Bakterie opanowaly caly organizm...Kilka dni zwlekania i nie byloby mnie wsrod zywych... Od tamtej pory ,a bylo to 3 lata temu nie mam wiekszych problemów z pecherzem. Teraz jestem w ciazy a wyniki badan mam rewelacyjne jak nigdy:) Zglos sie do lekarza i to faktycznie lepiej do urologa niz gina . Z tym nie ma zartow, nie bagatelizuj bolu pecherza jesli ci doskwiera, wiem po sobie ze zle to wrozy.