Badania hormonalne

napisał/a: Efialtis 2010-08-23 17:51
Witam :)

Od dłuższego czasu podejrzewam u siebie "jakieś problemy z hormonami"... Chciałabym zrobić badania, ale do endokrynologa nie dostanę się bez skierowania, a lekarz ogólny chyba nie do końca traktuje mnie poważnie.

Oto, co u siebie zaobserwowałam:

- napady poddenerwowania, histeryczności, wzruszeń z byle powodu
- od kilku miesięcy już staram się schudnąć, ale chodź ograniczam kalorie i zażywam dużo ruchu z trudem udaje mi się nie przytyć...
- w sferach intymnych przybywa mi owłosienia (uważam, że jest go za wiele)
- częste bóle głowy, skoki ciśnienia
- miesiączki bolesne, obfite i często przychodzą z kilkudniowym opóźnieniem

Początkowo sądziłam, że to wina tabletek antykoncepcyjnych (3 lata temu zaczęłam zażywać Harmonet z powodu nieregularnych cykli, zmieniłam na Microgynon, nie odczuwam zmian), ale zaczyna mnie to coraz bardziej martwić...

Jakie powinnam przeprowadzić badania, aby upewnić się, czy mój układ hormonalny działa w normie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-23 21:03
Skoro gin przepisuje anty to nie wspominasz mu o swoich problemach.
napisał/a: Efialtis 2010-08-23 21:30
djfafa napisal(a):Skoro gin przepisuje anty to nie wspominasz mu o swoich problemach.


Wspominam. Powiedział, że potrzebuję trochę czasu, by przywyknąć do nowych tabletek (Mikrogynon - 3 miesiące). Ale problemy pojawiły się już wcześniej, podczas brania Harmonetu. Myślę, że łącznie dolegliwości pojawiły się i nieznacznie się nasilają od jakiś 6-7 miesięcy
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-23 21:41
Więc zapytaj czy nie uważa że potrzebne są badania zanim przepisze kolejne opakowanie anty bo ja uważam że są ku temu wskazania.
napisał/a: wikam2 2010-08-23 21:49
Skoro bierzesz tabletki to nie masz miesiączki a krwawienie z odstawienia, które to może pojawiać się dowolnego dnia podczas przerwy. Nie musi wystepowac systematycznie tego samego dnia po odstawieniu.
Niemniej dolegliwości, które opisujesz to moim zdaniem m.in efekt stosowania antykoncepcji. Jak kolega wyżej polecam wizytę u lekarza i odpowiednie badania.
napisał/a: Efialtis 2010-08-24 21:30
Nie rozumiecie sensu mojego pytania. Ginekolog twierdzi, że to nie wina tabletek, a jakby nie było, to już chyba mój trzeci ginekolog i wszyscy są zgodni. Straciłam do nich zaufanie, chcę sama się przebadać, ale nie wiem, od czego mam zacząć. Jakie badania powinnam przeprowadzić mając takie objawy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-24 21:33
Cały panel hormonalny czyli Estradiol, Progesteron, LH, Testoteron, Prolaktyna itp.
napisał/a: fankakota 2010-08-26 18:59
Witam,

Bardzo proszę o interpretację wyników badań:

Estradiol 60,37 pg/ml
Prolaktyna 4,05 ng/ml
Progesteron 0,862 ng/ml

Dodam, że analiza została przeprowadzona w 12-tym dniu cyklu.

Pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-08-26 19:20
Prolaktyna w normie (ale nie podałaś norm) Progesteron robi się zazwyczaj 7-8 dni po owu badz w fazie lutelanej więc nie wiem. Choć przed owulacją jego ilości są raczej śladowe. Nieznaczy wzrost następuje na około 2 doby przed owu. Estradiol też chyba w normie. Poczekaj jeszcze na odpowiedzi innych.
napisał/a: małaa 2010-09-15 14:20
Witam:)Chciałabym zadać pytanie i w miarę możliwości prosić o odpowiedź:)Mam nieregularny strasznie okres,dostałam go w późnym wieku i w ogóle mam coś chyba źle z moimi hormonami włosy mam na ciele w miejscach gdzie nie powinny być(na piersi mam włos) i mam takie pytanka jakie muszę zrobić badania hormonalne?jak chce się zrobić prywatnie to gdzie się takie badania wykonuję, normalnie w laboratorium analiz medycznych w przychodni pobiera się krew i z tego poziom wszystkich hormonów wyjdzie na tym to polega?Chcę zrobić najpierw badania, a później pójść z wynikami do lekarza, więc pytam..i ile mniej więcej kosztują takie badania?Może głupie są te pytania, ale mnie nurtują. Pozdrawiam