Badanie MR

napisał/a: Matii14 2010-08-17 17:25
Witam. Moja mama rok temu w kwietniu miała operację przepukliny kręgosłupa w odcinku szyjnym na wysokości C5-C6-C7. Miała wstawiany implant na wysokości C6, operacja niby przeszła pomyślnie ale podobno tętnica szyjna jest prawie niedrożna i możliwe, że przez tą operację mama ma zespół bólowy czy coś w tym stylu. Oto wynik badania MR:
Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonano na sekwencjach FRFSE, FSE, w obrazach T1, T2-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.
Zwężenie odwodnionego krążka L5-S1. Na poziomie tym obecna jest duża szerokopodstawna dokanałowa przepuklina centralno-prawoboczna. Powoduje ona ucisk na przednią ścianę worka oponowego, który przeważa na prawo od linii pośrodkowej, obustronnie spłyca zachyłki boczne i zwęża otwory miedzykręgowe bardziej prawy, gdzie uciska biegnący w nich korzeń nerwowy. Na poziomie L4-L5 mała centralna wypuklina krążka modeluje krawędź worka oponowego w regionie pośrokowym. Osteofity na przednich i tylnych krawędziach trzonów L4-S1. Trzony kręgowe w regionie blaszek granicznych na poziomie L5-S1 są zwyrodnieniowo przebudowane. Stożek rdzeniowy jest prawidłowy.