Białe, czerwone resztki pokarmów(?) w kale - czy to normalne?

napisał/a: ~gość 2011-05-21 19:16
Witam,

od pewnego czasu obserwuję swój stolec. Za każdym razem odnajduję tam małe, biało-beżowe kawałki (wielkości połowy małego paznokcia np.) jedzenia? No właśnie. Czy mogą być to niestrawione kawałki jedzenia? Dodam, że od pewnego czasu pobolewa mnie brzuch (lewa część) - lekarz stwierdził zespół jelita drażliwego. Leki rozkurczowe pomagają. Problem czsami powraca.

Wracając do kału - widzę te białe fragmenty (jest ich niewiele) oraz niekiedy czerwone włókna, zielone również (jakby fragmenty jedzenia). Nie wiem, czy to normalne, nie wiem, jak wygląda stolec zdrowej osoby. Jestem po badaniach na krew utajoną w kale (wynik ujemny) - wykonane na dwóch próbach, oraz na badanie w kierunku pasożytów - również nie stwierdzono - badanie wykonane również na dwóch próbkach. Czekam na wyniki badań krwi w kierunku glisty ludzkiej, ponieważ chcę wykluczyć, że te białe fragmenty mają coś wspólnego z pasożytem.

Czy to normalne, że w kale dorosłej osoby mogą czasem pojawiać się takie białe kawałki? Mogą to być niestrawione resztki pokarmów? Jakich np.?

Z góry dziękuję za odpowiedź.