Bilirubina

napisał/a: jolab1 2010-10-06 19:54
Dzień dobry. U mojego chłopaka zauważyłam z 3 tyg temu zażółcone oczy. Dzisiaj zrobiliśmy badanie
ASPAT w normie
ALAT w normie
GGTP w normie
Bilirubina całkowita 2,43 norm 0,20-1,10
Morfologia w normie
OB 6 czyli norma
Trochę się przestraszyliśmy gdyż mój chłopak od pół roku zaobserwował krwawienie z odbytu przy oddawaniu stolca na papierze toaletowym. Lekarz stwierdził ze to najprawdopodobniej przyczyna miejscowa, nie stwierdzil hemoroidów. Po leczeniu objawy ustąpiły ale miesiąc temu powróciły. Jesteśmy w tym tyg umówieni do lekarza. Mój chłopak przeżywa, że może ma raka jelita z przerzutami do wątroby, ma 25 lat. Wertuje po internecie i mam pytanie czy prawidłowa morfologia, prawidłowy ASPAT i ALAT może wykluczyć najgorsze? Mój chłopak nie schódł w ostatnim czasie, czuje się dobrze, tylko ma te dolegliwości w okolicach odbytu.
napisał/a: jolab1 2010-10-06 20:13
przepraszam za schódłschudł nie moge już tego poprawić, ale to z nerwów bo nie wiemy co robić.

Dodam jeszcze, że miesiąc temu kiedy te objawy ze strony odbytu wróciły mój chłopak zauważył w okolicach odbytu właśnie że pojawił mu się jakiś gózek krwawniczy- tak to się chyba fachowo nazywa! pół roku temu nic nie mial
napisał/a: Vieri 2010-10-06 23:23
Witam,

Niestety, w/w badania nie mogą ani potwierdzić ani wykluczyć toczącego się procesu nowotworowego. O ile ta informacja wydaje się mało pozytywna tak nie dopatrywałbym się tak poważnej choroby jak nowotwór w tym przypadku. Na pewno konieczne jest znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy na który z resztą wpływ mogą mieć inne czynniki. Dla uspokojenia warto wykonać USG jamy brzusznej. To nieinwazyjne, tanie badanie z bardzo dużym prawdopodobieństwem określi czy w wątrobie znajdują się jakieś zmiany.

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-10-07 11:33
Tak jak kolega wyzej napisał, nie widze powodu aby podejrzewać w tym wypadku nowotwór.
napisał/a: Jarost1403 2010-10-11 19:42
Vieri - nie chcę się przy Tobie wymądrzać, bo jesteś dla mnie niepodważalnym autorytetem ale czy brałeś pod uwagę,że to zażółcenie białek oczu i podniesiona bilirubina to może być zespół Gilberta ? A cała reszta, to moim skromnym zdaniem to hemoroidy- bo sam od lat je "noszę" z honorem. Pozdrawiam.
napisał/a: Vieri 2010-10-11 20:44
Witam,

Naturalnie jest to możliwe. Wspomniałem jedynie, że w/w objawy nie noszą symptomów nowotworu jednak niezbędna jest dalsza diagnostyka w tym kierunku. Sensownie brzmi kojarzenie zażółcenia białek ocznych i niewielki wzrost stężenia bilirubiny z możliwością wystąpienia zespołu Gilberta. Należy to jednak zdiagnozować, czego przez forum zrobić się nie da - stąd moja sugestia. Reszta zależy tylko od woli chorego i kompetencji lekarza.

Pozdrawiam