Biodro

napisał/a: Corunius 2010-09-02 21:01
Wiatam

Od dłuższego czasu sie rozciagam(głownie wewnetrzna strona ud-przywodziciele, i dwugłowe ud). W miesiącu Marcu tego roku zaczołem bardzo intensywnie rozciąać przywodziciele. Zawsze miałem prawą noge silną gdyż byłem prawonożnym piłkarzem, wiec lewą jest słaba. W tym miesiącu zaczeło mi coś przeskakiwać lewej nodze po dniu intensywnego rozciagania i wystepował ból. Postanowiłem przerwać rozciaganie. Teraz nadal biodro przeskakuje ale nie boli(ból zawsze był od wewn. strony). Podejrzewam że to "trzaskające biodro". Gdy czasami próbuje sie rozciągać po jakiejs godzinie zaczyna mocniej chrupać. Nie wiem jak to wyleczyć. Pomysłalem zeby jakos wzmocnić siłowo. Może cos poradzicie?
napisał/a: ulna 2010-09-03 13:39
Czy przed rozciąganiem się rozgrzewasz?? Jaką dyscyplinę uprawiasz?? Ile było przerwy i jak wyglądał powrót do ćwiczeń??
napisał/a: Corunius 2010-09-03 22:16
Przed rozciąganiem (wtedy tzn. jeszcze przed tym urazem) wykonywałem rozgrzewke(rotacje stawów, bieg-nie wiecej niz 10 min.). Tańczę breakdance, jestem bboyem. Od tego momentu odczuwania tego biodra nie wykonywałem figur które wymagają rozkroku nóg. Teraz obecnie chciałbym je wykonywać. Przerwa takim rozciąganiu jakie wykonywałem trwa aż do teraz, bo obecnie moje rozciąganie jest znikome tak żeby osiągnąc tam jakis szerszy rozkrok ale chciałbym powrócić do takiego rozciągania(kiedys to rozciagałem sie 2 godz. wieczorem co drugi dzień i nie żałowałem sobie bólu).Może coś poradzicie?
napisał/a: Corunius 2010-09-06 15:44
Czy ktos może wypowiedz na temat tego co napisałem???
napisał/a: ulna 2010-09-06 17:24
Rozpocznij od rozciągania 3 razy w tygodniu z początku o słabej intensywności, nigdy absolutnie nie rozciągaj się więcej niż 1h optymalnie jest 0,5h efekty przychodzą wolniej ale przychodzą. Twoje rozciąganie doprowadziło do tego, że miałeś efekty jednak kosztem ścięgien, które nie nadążały nad twoimi ambicjami, może w zasadzie się też tak zdarzyć, że biodro dalej będzie przeskakiwać, bo kiedyś było niefizjologicznie i za szybko rozciągnięte.