Bioenergoterapia = bioterapia?

napisał/a: ~Mika 2010-12-22 08:48
Czy bioenergoterapia to to samo, co bioterapia? Szukałam ostatnio odpowiedzi na to pytanie i nie znalazłam. Koleżanka mówi, że to to samo. Mi się wydaje, że cząstka "energo" oznacza, że mamy do czynienia z energią,a więc może jakieś wahadełka czy różdżki wchodzą w grę. Ktoś coś wie ta ten temat?
kaboros
napisał/a: kaboros 2010-12-23 21:46
Bioterapia to pojęcie szersze, bo mniej precyzujące, ale w praktyce też niewiele znaczące - terapia za pomocą czynników biologicznych - może oznaczać na takiej samej zasadzie leczenie ziółkami, tajski masaż lub własnie bioenergoterapię,czyli leczenie za pomocą pozytywnej energii, jaką posiada medium, u którego odbywają się seanse
napisał/a: ~Gaja 2010-12-26 13:17
kaboros napisal(a): Bioterapia to pojęcie szersze, bo mniej precyzujące, ale w praktyce też niewiele znaczące - terapia za pomocą czynników biologicznych - może oznaczać na takiej samej zasadzie leczenie ziółkami, tajski masaż lub własnie bioenergoterapię,czyli leczenie za pomocą pozytywnej energii, jaką posiada medium, u którego odbywają się seanseto może bioterapia = przyrodolecznictwo? słyszałam takie pojęcie.