Ból barku -wyniki rezonansu magnetycznego oraz wyniki z krwi

napisał/a: Artur5 2010-10-12 20:03
Witam,
Zacznę od tego, że problemy ze stawami mam od bardzo długiego czasu. Za dzieciaka grałem w piłkę w klubie i mimo kontuzji, np. stawów skokowych czy kolana nie dawałem zregenerować się tylko nadal kontynuowałem grę. Dzisiaj wystarczy, że chwile pokopie piłkę i od razu czuję ból, który utrzymuje się przez dłuższy czas.
Przygoda z bólem barku, a raczej mięsień przedni barku zaczęła się na siłowni podczas wyciskania na siłowni jakieś 5 lat temu. Od razu zrobiłem sobie przerwę, byłem u chirurga i odbywałem rehabilitacje (potocznie nazywana prądami) oraz zażywałem tabletki majamil i smarowałem maścią przeciwbólową, przeciwzapalną. Przez pewien czas było wszystko dobrze, lecz po jakiś 2 latach ból powrócił. 2 tygodnie regeneracji podczas której przy wykonywaniu codziennych czynności dawał się we znaki, ból ustępował na jakiś czas by znowu przy jakiejś czynności znów się nasilić, i tak przez cały czas z przerwami. Najgorzej, że nie mogę ćwiczyć, uprawiać sportu tak jak bym tego chciał i czuję się jak kaleka mając te 22 lata.
Oprócz barku, stawów skokowych, palucha i kolana najbardziej ostatnimi czasy doskwiera mi nadgarstek. Ta kontuzja zaczęła się też mniej więcej 4-5lat temu i ból jest przy zwykłych czynnościach, np. ostatnio mnie bolał gdy go przekręciłem patrząc na zegarek.

Wyniki rtg miałem dla wszystkich w/w dolegliwości i nic z nich nie wynika. W lipcu robiłem wyniki z krwi na: morfologię, RF, ASO, CRP, kwas moczowy, glukoza, poziom CA i P, fosfataza alkaliczna. Wg opisu wszystkie wyniki mam w normie. Dodam, że od około 4 miesięcy biorę glukozaminę.

17 września miałem robiony rezonans magnetyczny stawu barkowego i oto treść opisu:
"Badanie wykonano w trzech płaszczyznach ,w sekwencji SE, TSE, Fat-sat, w obrazie T1, T2 i PD zależnym.
Staw obojczykowo-barkowy bez zmian.
Cech ciasnoty pobarkowej nie widać.
Pogrubienie z podwyższeniem sygnału w obrębie ścięgna od strony przyczepu mięśnia nadgrzbieniowego - zmiany o charakterze tendinosis,
nieco mniej nasilone zmiany podobnej natury - o charakterze tendinosis w obrębie ścięgna mięśnia podgrzebieniowego.
Ścięgno mięśnia podłopatkowego, obłego mniejszego oraz głowy długiej m. dwugłowego bez zmian.
Sygnał głowy kości ramiennej bez zmian.
Zwiększonej ilości płynu w stawie nie widać.
W badaniu bez CM w części górno-przedniej obrąbka stawowego widoczny obszar o podwyższonej intensywności sygnału i stosunkowo gładkim zaraysie - obraz bardziej odpowiadający wariantowi - obecności "sublabral foramen" niż uszkodzenie obrąbka, badaniem rozstrzygającym, zwł przy objawach klinicznych - badanie artro - MR stawu ramiennego z dostawowym podaniem CM."

Czy mógłby mi jakkolwiek pomóc i coś doradzić, albo chociaż przetłumaczyć wyniki rezonansu na "nasze"? W poniedziałek czeka mnie wizyta u ortopedy ale chcialbym poznać też inne opinie. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zeskanować wyniki badań z krwi.

Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny,
Pozdrawiam