Ból brzucha i ssanie w żołądku

napisał/a: Ola85 2010-12-13 14:48
Witam,
Bardzo proszę o pomoc.
Mam 25 lat i od kilku dni rano i wieczorem mam tępy ból brzucha, który trwa dość długo i jest umiejscowiony od końca żeber w dół. Dodatkowo 3 dni temu po posiłku doszło bardo uciążliwe ssanie w żołądku. Nawet jak zdarzyło mi się nie jeść cały dzień nigdy aż tak nie ssało mnie w żołądku. Do tego bulgocze mi w brzuchu, a w ustach często mam kwaśny posmak. Apetyt mam gorszy niż zwykle, ale zmuszam się i jem normalnie. Stolce mam normalne. Nie pale, alkohol pije sporadycznie, raczej nie jadam fast food'ów.
Bardzo proszę o pomoc- Co to może być? Do jakiego lekarza powinnam się udać? Od jakich badań zacząć? Czy w międzyczasie jest jakiś lek bez recepty który mogłabym brać na to ssanie w żołądku (jest dużo bardziej męczące niż ból brzucha, a nie chcę cały czas jeść i się męczę)?
Bardzo dziękuję
napisał/a: falco 2010-12-13 22:49
Jeśli trwa to kilka dni to trudno coś jednoznacznie orzec. Może to być zatrucie, niestrawność ale też i objawy poważniejszej choroby. Doraźnie proponuję coś zobojętniającego kwas solny w przewodzie pokarmowym np. Rennie 1-2 tabletki po posiłku i przed snem lub alternatywnie skuteczniejszy Controloc Control 1 tabl pół godziny przed pierwszym posiłkiem (działa całą dobę, maksimum działania osiąga po 5 dniach stosowania). Jeśli stan będzie utrzymywał się dłużej sprawa na pewno wymaga konsultacji lekarskiej najpierw lekarz pierwszego kontaktu, a potem przystojny gastrolog.
napisał/a: Ola85 2010-12-13 23:10
Bardzo Panu dziękuję za pomoc. Jutro rano kupię tabletki. Mam nadzieję, że pomogą i nie będzie konieczna wizyta u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie.