Ból dolnej części pleców i odbytu

napisał/a: Misiek1981 2010-12-14 19:14
Witam,

od 3 tygodni odczuwam dziwne trudne do opisania bóle. Zaczęło sie od tego, że okolice odbytu strasznie mnie swędziały i były mocno czerwone. Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który przepisał mi maść chlorhinaldin C. Niestety nie pomogło, a poza okolicami odbytu zaczerwienienie przeszło również w okolice poza pośladkami w kierunku pleców. Teraz odczuwam straszny dyskomfort podczas siedzenia, jakby lekkie pobolewania odbytu, uczucie ciągłego niewypróżnienia i doszedł do tego ból w okolicach krzyża (plecy). Wiem, że trudno poprzez internet postawić jednoznaczną diagnozę, jednak proszę napisać według mojego opisu na co moze to wskazywać i jak sie z tego wyleczyć. Każda wskazówka i porada bedzie dla mnie bardzo cenna, za co z góry dziekuję.

Pozdrawiam
napisał/a: Vega21 2010-12-14 23:01
Może to wskazywać na różne choroby. Jednak objawy wydają się dość poważne, dlatego wróć do lekarza. To mogą być hemoroidy odbytu, zapalenie, jakieś ropnnie, brodawki lub zwężenie odbytu. Ale może to tyczyć się również wyższych partii przewodu pokarmowego- jakiś stan zapalny. Nowotworami nie chcę Cię straszyć, dlatego idź do lekarza jeszcze raz, szybka diagnostyka i wszystko będzie jasne:) Ale najpewniej stan zapalny skoro ma taki dosyć ostry przebieg. Czy masz jeszcze gorączkę i/lub inne dolegliwości?
napisał/a: Misiek1981 2010-12-16 17:50
Witam,

gorączka ani żadne osłabienie organizmu mi nie towarzyszy. Byłem dziś u lekarza pierwszego kontaktu i powiedział, że może to być drożdzyca oraz nie wykluczył zapalenia gruczołu krokowego (co nie ukrywam przeraziło mnie okropnie). Kazał zrobić posiew ale teraz nie wiem czy moczu czy nasienia bo mówił raz o tym a raz o tym. Jednak narazie przepisał leki. Prosze mi napisać, czy te zapalenie gruczołu jest poważne iczego należy zrobić posiew??
napisał/a: Vega21 2010-12-16 18:20
Zapalenie prostaty jest o tyle poważne, że jest bardzo bolesnym schorzeniem. Leczenie jest trudne, ale jest to choroba wyleczalna, bo leczy się głównie przyczynę, a nie objawy choroby. Zapalenie może być na podłożu bakteryjnym, albo autoimmunologicznym. Bakteryjne przebiega zazwyczaj z gorączką, to drugie nie. Jednak obecność bakterii potwierdza tylko posiew moczu i nasienia (wykonujesz badanie obu). I bakteryjne nieco łatwiej leczyć, bo stosuje się antybiotyki, jednakże jeżeli zapalenie prostaty przebiega bezgorączkowo to często jego przyczyna jest nieznana i nie muszą to być zjawiska autoimmunizacyjne.