Ból dziąseł, ucha i gardła

napisał/a: Ewelunia 2010-12-15 15:10
Witam! Nie wiedziałam w jakim dziale napisać. Kilka dni temu zaczęły boleć mi dziąsła z lewej strony, ciężko mi się je twardsze jedzenie. Wczoraj zaczęło mnie boleć lewe ucho, dziś gardło z lewej strony, tak jakby jakiś migdał był powiększony czy jakieś zapalenie, boli mnie przy przełykaniu. Wszystkie objawy mam na raz. Co to może być?
napisał/a: kittie_cat 2010-12-16 19:57
Stawiała bym na problem z zębami. Bóle zęba mają to do siebie, że często promieniują. Czy ból dziąsła jest może zlokalizowany w żuchwie, blisko jej kąta? Jeżeli tak to tym bardziej obwiniała bym zęby. Mogła zrobić się np. zgorzel powoduje ona bóle zęba/dziąsła a także może promieniować na ucho i gardło. Idź szybko do dentysty, po co się męczyć.
napisał/a: Ewelunia 2010-12-16 20:50
Dzięki za odpowiedź. Już przestaje boleć, może to jakieś przeziębienie czy zapalenie, nie wiem. Dość często mam bóle dziąseł, myślałam że to normalne, że to przy podrażnieniu przez twardsze jedzenie. Nie widzę by te zęby dolne były zepsute, ale z drugiej strony skąd mam wiedzieć. A dentysty wolę unikać jak tylko się da, nie jest to najprzyjemniejsze :)
napisał/a: kittie_cat 2010-12-16 23:06
Ale niekoniecznie ząb musi być widocznie popsuty, może to być po prostu jakieś schorzenie dziąsła, np. na tle infekcji
napisał/a: Ewelunia 2010-12-17 12:07
Byłam u dentystyki. Okazało się to co myślałam - podrażnienie dziąseł przez np. jedzenie. Przy okazji miałam usuwany kamień z zębów, parę jest do leczenia i pewnie aparacik będę nosić + parę zębów do wyrwania, długa droga mnie czeka :)