Ból głowy

napisał/a: Truskaweczka1 2010-09-09 20:02
Mam 15 lat i od dłuższego czasu [hmmm to bedzie chyba już od 2 lat ] często boli mnie głowa , byłam u lekarza ale odsyłali mnie od laryngologa do neurologa itp i miałam już dość [nie mogłam zresztą opuszczać tylu dni w szkole co było konieczne ] zaprzestałam tych wizyt ale zauważyłam teraz wiele innych objawów które wydaje mi się że są ze sobą powiązane :
1- częste bóle głowy [szczególnie w roku szkolnym , w wakacje ustają]
2.-mam praktycznie cały czas zimne dłonie ..
3. popołudniami i wieczorami i gdy ból się nasila mój nos przybiera barwę czerwoną [co zresztą bardzo mi przeszkadza bo wyglądami i czuję się nieatrakcyjnie ]
4. gdy się schylam mam uczucie jakby mi się się coś wewnątrz w głowie podnosiło ku górze prościej mówiąc czuję jakby moja głowa miała zaraz pęknąć z ciśnienia .
Bardzo proszę o jakieś fachowe porady , wiem że porady w internecie to tylko porady w internecie ale chciałabym najpierw dowiedzieć się na co to wygląda . Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: Vattier 2010-09-09 20:07
Diagnostyka bólu głowy jest trudna - stąd to odsyłanie od jednego lekarza do następnego. Czy bóle są umiejscowione - jeśli tak, to gdzie - czy też mają charakter rozlany? Jak długo z reguły trwa ten atak bólu? Co to znaczy "często" (w sensie codziennie, kilka razy w tygodniu, raz na miesiąc, etc.)?
napisał/a: Truskaweczka1 2010-09-10 18:29
Ból jest umiejscowiony w przedniej części , skronie ,czoło . To nie jest tak że pojawia się i jest od razu silny , on nasila się z godziny na godzinę , a często to w czasie roku szkolnego co dwa trzy dni z tym że ten ból towarzyszy mi w ten sposób że nie przeszkadza mi jakoś szczególnie [potrafię już go ignorować ]tylko czasem zdarzy się tak że jest nie do zniesienia , mogę jeszcze dodać że im silniejszy jest ból tym bardziej czuję się senna .
napisał/a: Vattier 2010-09-10 19:44
Może za bardzo stresujesz się szkołą? Opisane przez Ciebie dolegliwości mają najprawdopodobniej podłoże psychogenne, zwłaszcza że ustępują w wakacje.
napisał/a: Truskaweczka1 2010-09-11 18:16
Bardzo dziękuję za odpowiedzi ,myślę że rzeczywiście powodem może być stres bo towarzyszy mi praktycznie cały czas ...karkówki sprawdziany i jak tu podołać wszystkiemu ..? W każdym bądź razie przekładam zdrowie nad naukę i idę do lekarza .
Pozdrawiam!!