Ból głowy

napisał/a: Słodziak 2010-09-27 08:33
Szczerze mówiąc nie wiem, do którego działu nadaje się ten temat. Mój narzeczony cierpi na chroniczny ból głowy. Badania nie wykazały nieprawidłowości, więc teoretycznie wszystko jest w porządku, ale praktycznie wygląda to tak, że bez tabletek się nie obejdzie, a nie zawsze pomagają. Czasem pomaga dopiero ketonal, a i to nie jest najlepszym rozwiązaniem. Znajoma twierdzi, że to ból napięciowy i pomoże psycholog. Dodam jeszcze, że mój narzeczony pracuje ciągle przy komputerze, praktycznie 7 dni w tygodniu.
Ostatnio dowiedziałam się też, że od bardzo dawna ma szumy w uszach i też chodził do lekarzy, którzy rozkładali ręce. Czy ból głowy może być jakoś związany z szumami? A najważniejsze...co z tą głową?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
basia
napisał/a: Christine1 2010-09-27 10:51
Ból głowy i szumy w uszach mogą mieć związek.
Żeby cokolwiek doradzić, muszę zadać kilka pytań.
Czy lekarze wiedzą o tych szumach? Czy szumy występują stale, czy tylko podczas bólu głowy? Czy narzeczony miewa jakieś inne dolegliwości? Jakie badania miał wykonywane? Jakie ma ciśnienie? U jakich lekarzy był? Ile godzin dziennie siedzi przy komputerze? Czy był u okulisty?
napisał/a: Słodziak 2010-09-27 12:23
Przypuszczam, że wiedzą o szumach, ale nie mam pewności 100 %.
Szumy występują stale.
Inne dolegliwości? Owszem...problemy ze snem od zawsze. To w jego rodzinie normalne, ale nikt nie ma problemów.
Miał robiony rezonans i tomografię.
Ciśnienie w porządku.
Był najpierw u rodzinnego, a potem skierowania do odpowiednich lekarzy,którzy wykonywali powyższe badania, ale u okulisty nie był.
Przy komputerze praktycznie cały dzień. Pomijając czas spędzony za kierownicą. Generalnie 7 dni w tygodniu. od pon. - do pt. to tak min. 8 godzin, zdarza się nawet 16h, a jak musi coś w nocy zrobić to jeszcze dłużej. W weekendy raczej długo śpimy i staram się, zajmować go czymś, żeby nie korzystał z komputera, ale i tak przynajmniej 3h przed monitorem spędza. Jak nie potrafi spac, to potrafi siedzieć do 4 rano i coś robić. Niekoniecznie grac.
napisał/a: Christine1 2010-09-27 14:25
Może przydałaby się wizyta u okulisty, bo bóle głowy często występują przy pogorszeniu widzenia, gdy nie korygujemy problemu okularami.
Może też być zwyczajnie przemęczenie, bo Twój narzeczony bardzo dużo czasu spędza przed monitorem komputera i mało śpi. Czas spędzony za kierownicą też nie jest wytchnieniem ani dla oczu, ani dla całego organizmu.
Czy był u laryngologa? - bo szumy uszne mogą być objawem chorób uszu (i wcale nie muszą boleć uszy) lub zalegania woskowiny.
Brak lub za mała ilość snu także może być przyczyną szumów. Stres może działać podobnie - może wywoływać zarówno ból głowy, jak i szumy w uszach.
Czy narzeczony często słucha muzyki w słuchawkach?

Przyczyn opisywanych u narzeczonego problemów może być wiele (o wiele więcej, niż podałam powyżej) i bez dodatkowych badań nikt przez Internet nie będzie w stanie nic doradzić.
napisał/a: Słodziak 2010-09-27 14:46
tak, oczywiście był u laryngologa. Muzyki w słuchawkach raczej nie słucha. Namówię go na wizytę u okulisty.
Dzięki za poradę;)