Ból głowy, ucisk w oku, szum w uchu

napisał/a: Ptaszek30 2010-11-10 14:22
Witam. Od około 10 lat mam różne objawy: Bóle głowy zaczynające się zazwyczaj po choćby lekkim wysiłku, wystarczy że chwilę popracuje pochylony i już się zaczyna. Ból ten zaczyna się zazwyczaj od ucisku w lewym oku (oczodole) od strony nosa. Towarzyszy temu pulsujący szum w lewym uchu i uczucie lekkiego bólu za żuchwą ( tak jakby ciśnienie krwi w tętnicy było za wysokie). Piszczy mi też w uszach, pisk nie jest pulsujący z przewagą po lewej stronie.
Byłem już u okulisty nic nie stwierdził (oprócz Astygmatyzmu który mam od dziecka). U laryngologa prywatnie i na kasę chorych. Po tych wizytach wycinane migdałki. RTG zatok laryngolog nic nie widzi w zatokach. U neurologa miałem badania Angio TK w kierunku tętniaka, nic nie wykazało.
Moje podejrzenia To jakiś nerwiak może nerwu słuchowego. Nic mi więcej nie przychodzi do głowy.
Proszę mi podpowiedzieć jakie badania powinienem zrobić i do jakiego specjalisty się zwrócić.Bo już nie wiem co mam robić Myślałem też żeby zrobic RM ale nie wiem na co dokładnie bo ból jest w oku, za żuchwą i szumi u uszach. .

Z góry dziękuje za pomoc bo wszyscy mi już mówią że sobie wymyślam a strasznie mi to utrudnia życie.
Pozdrawiam
napisał/a: Ptaszek30 2010-11-16 20:10
zapomniałem dodać że mam lekkie zawroty głowy i lewe ucho cały czas mi się przytyka.
napisał/a: ela.66 2010-11-17 12:32
U mnie powodem (czasowe złe widzenie w lewym oku, szumy w uszach, niby ból ucha) jest ucisk na nerwy od kręgosłupa szyjnego. Przez trzy lata walczyłam o diagnożę, a kiedy po tych objawach zaczął się ból szyji, najpierw wmawiano mi, że mnie przewiało (paracetamol), potem uważano, że to depresja (stimulotion-nie brałam). Jeszcze później po RTG, niewielkie zwyrodnienie kręgów szyjnych. Potem, po tomografi - do bani C4,5,6,7. wypukliny, usisk na nerwy, itp. Po niemal rocznym czekaniu na wizytę u neurochirurga - wskazanie do operacji, zwłaszcza, że w międzyczasie "poszedł" kręgosłup L i S. Potem doszedł ból bioder, kolan, stawów skokowych na przemian. Finał - jestem pod opieką reumatologa - RZS. Zasugerował, po innych objawach, że ta szyja i kolano oraz inne objawy, to był początek. Zdecydowałam się najpierw na rechabilitację, zwłaszcza, że znaleziono przyczynę i ją leczę, może ucieknę od noża. Mam obecnie dobrą domową, rechabilitanta-ortopęde, neurologa i reumatologa.
Radzę poprosić o tomografię szyjnego odcinka kręgosłupa (u mnie na Rtg nie widać było zniszczeń, wypuklin krążka i usisku na nerwy, tylko obniżenie i osteofity - straciłam rok). Jak nie, zmień lekarza, ja wcześniej nie miałam potrzeby leczenia i ślepo wierzyłam - teraz wiem, że trzymanie mnie przez ten czas np. bez badań krwi, było olewaniem mojej osoby.
Powodzenia
napisał/a: Ptaszek30 2010-11-17 15:46
Witam. ja w sumie tez mam problemy z kręgosłupem.Ból w odcinku piersiowym. Ale szyjny tez mnie boli tylko mniej.
Nie mam już siyly do latania po tych lekarzach.
napisał/a: ela.66 2010-11-18 07:11
Ja się zmobilizowałam. Mam dość uziemienia. Mnie się wydaje, że to idzie po kolei, u mnie najpierw szyja, potem L i S. Co z piersiowym niewiem, a często boli pod łopatką (nawet byłam na dyżurze nocnym-zastrzyk i wzdłuż żeber i trzeszczy, jak się przeciągam). Bardzo się cieszę, że zmieniłam lekarza rodzinego. Trzy lata i nic, zmarnowane. Teraz od czerwca i tomografie i neurolog, już w lipcu pierwsza wizyta u reumatologa (lekarka podpowiada gdzie blisko krótkie kolejki i na wizytę u reumatologa NFZ czekałam tylko 10 dni). Cieszę się rehabilitacją, bo coś nie mam przekonania do operacji, bo jak naprawić C2 do C7, czyli całą szyję (neurochirurg żądał decyzji, bez wyjaśnienia na czym to polega).
Coś mnie boli prawa stopa i drętwieje cała noga, byłam na spacerze, lżej
Pozdrawiam
napisał/a: Ptaszek30 2010-11-18 10:19
ela.66 napisal(a): u mnie najpierw szyja, potem L i S. Co z piersiowym niewiem, a często boli pod łopatką i wzdłuż żeber i trzeszczy, jak się przeciągam).


Ja mam bardzo podobnie. Ciekawe czy diagnoza będzie taka sama. Dzisiaj byłem na RTG odcinka piersiowego, wyniki dopiero za 3 tygodnie. Zastanawiam się czy nie zrobić rezonansu magnetycznego na głowę żeby wykluczyć jakieś zmiany. Wtedy będę mógł się skopić już tylko na kręgosłupie. U nas rezonans teraz 350 zł tylko do końca roku. Tylko nie wiem co mam powiedzieć przy rejestracji bo i ucho zatkane, i ból w oczodole, szum i piski w uchu, ból głowy. Nie wiem czy ten rezonans na nerw wzrokowy i słuchowy nie powinienem zrobić. Ale to powinien podpowiedzieć ni jakiś lekarz , mam nadzieje że tu na forum się jakiś znajdzie.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
napisał/a: ewel09 2010-11-18 13:59
hej, wydaje mi się to może być spowodowane nadciśnieniem zawszy gdy mam takie objawy wiem że mam za wysokie ciśnienie jeżeli stan ten utrzymuje się kilka dni to już jest większy problem. Trzeba to zgłosić lekarzowi. Ja za zwyczaj brałam po prostu ibuprom który zwalczał ból głowy ale każdy ma inną przyczynę takich objawów. Sprawdź na stronie dobra-apteka. pl może tam znajdziesz coś dla siebie i dodatkowo możesz porozmawiać z ekspertem. Powodzenia.
napisał/a: ewel09 2010-11-18 14:02
Wpadłam na jeszcze jedno: mianowicie może to problem z zatokami.
napisał/a: Ptaszek30 2010-11-18 15:20
ewel09 napisal(a):Wpadłam na jeszcze jedno: mianowicie może to problem z zatokami.


Leczenie zaczynałem właśnie od zatok. Leczyłem się najpierw na zapalenie zatok ale po wyleczeniu zapalenia objawy nie ustąpiły.Jakiś czas temu zrobiłem RTG zatok laryngolog (po 2 sekundowym obejrzeniu zdjęcia i 5 sekundowym badaniu. A cała wizyta na którą czekałem 3 miesiące trwała 4 minuty) powiedział że zatoki są zdrowe. Ale ja bym chciał zrobić tomografie zatok.Zastanawiam się czy przy rezonansie magnetycznym głowy wyjdą takie rzeczy jak problemy z zatokami czy nerwami słuchowymi i nerwem wzrokowym. Czy trzeba na każdą z tych rzeczy osobno robić ?
napisał/a: ela.66 2010-11-18 15:26
Ptaszek30 napisal(a): RTG zatok laryngolog nic nie widzi w zatokach.

Wygląda na to, że nie, a szyjny zależnie od zniszczenia może powodować wszystko, to wrtedne schorzenie, dlatego u mnie też zaleceniem była tomografia zatok i rezonans mózgu oraz dopller tętnic szyjnych i jest OK, a czasowe objawy niby zapalenie zatok, ucha, drętwienie części twarzy, rąk, rwa barkowa, a neurochirurg nawet pytał, czy nie mam problemów z trzymaniem moczu, co mnie bardzo zdziwiło.
Pozdrawiam
napisał/a: Ptaszek30 2010-11-18 16:02
A na czym polega badanie dopller tętnic szyjnych. Mi wyszło na badaniu Angio TK " zwężone Tętnice szyjne.
napisał/a: Tilianka 2012-02-22 13:00
Ostatni wpis jest dość dawno. Ptaszek30 jeśli bywasz jeszcze na tym forum to napisz proszę co udało Ci się ustalić. Od ponad 4 lat mam podobne objawy. Zaczęło się 2 miesiące po urodzeniu pierwszego dziecka. Oglądałam wieczorem film i usłyszałam pulsujący szum w lewym uchu. Po trzech latach szukania powodu dolegliwości doszło do tego:
ból szyi
mrowienie nosa, szczęki, skroni, czoła
uczucie pełności w uchu
wrażenie wyschniętego oka (ból oka)
niedopasowanie szczęki górnej i dolnej
Wszystkie objawy (oprócz ostatniego) są po lewej stronie. Szum nasila się gdy ruszam głową, zmieniam pozycję ciała. Wieczorem jest tak uciążliwy, że potrafię myśleć tylko o tym. Jakość mojego życia bardzo spadła.
Byłam u 5 laryngologów (już na mnie patrzą jak na wariatkę), neurologa i chirurga szczękowego. Przeprowadzone badania (MR głowy, TK ucha wewnętrznego, TK zatok, RTG pantomograficzne szczęki) nic nie wykazały. Wykluczyły konflikt naczyniowy i zmiany w obszarze badanym. Już myślałam, że to zatoki, bo w TK ucha wyszło masywne zacienienie zatoki klinowej, ale TK zatok wykluczyło problemy z zatokami. Jeśli ktoś boryka się z podobnymi problemami, to bardzo proszę o wskazówki. Jestem nastawiona na poszukiwania prywatnie, bo uzyskanie skierowania na jakiekolwiek badania na NFZ graniczy z cudem.