Ból kręgosłupa lędźwiowego - promieniujący do nóg

napisał/a: robaczek45 2014-12-22 12:04
ja z moim bólem zgłosiłam się do Instytutu McKenziego w Poznaniu i dopiero tam naprawde doznałam ulgi, odwiedziłam juz chyba wszystkich lekarzy jakich tylko mogłam, a dopiero w Poznaniu wyleczyli mój ból.
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-15 22:36
Witam serdecznie :)

Po przeczytanych tutaj postach i liczbie odwiedzin, widzę że problem bardzo powszechny, niestety...

Wracając do mojego, od ok. 7 miesięcy odczuwam postępującą poprawę.
Po przeczytaniu bardzo dobrych opinii o metodzie McKenziego zacząłem szukać w mojej okolicy rehabilitantów posiadających ten certyfikat .
Musze przyznać że jest sporo osób zajmujących się tą metodą na Śląsku ale najbliżej znalazłem Panią, specjalistkę rehabilitacji ruchowej z Tarnowskich Gór, którą z czystym sumieniem, polecam. (mogę podać namiary na priv)
Powiem szczerze że wydałem tysiące złotych na prywatne wizyty w różnych gabinetach ale takiego podejścia do pacjenta nigdzie nie spotkałem, całkowicie indywidualne, wizyty przeważnie ok 1.5h, Pani bardzo miła ale co najważniejsze posiadała bardzo dużą wiedzę w zakresie terapii manualnej.
Co ciekawe, na pierwszym spotkaniu, po dokładnym zapoznaniu się z moimi dolegliwościami, i wynikami badań odradziła mi metodę McKinziego :)
Przez 10 dni wypracowaliśmy zestaw ćwiczeń i pozycji podczas których źródło bólu gdzieś się rozchodziło, nic na siłę.
Wywalaliśmy każde ćwiczenie, które mogło być przeze mnie robione ale jednocześnie sprawiało ból, korygowaliśmy je, czasami aż do znudzenia. Poradzono mi (oprócz zestawu ćwiczeń) jak najczęstsze leżenie na brzuchu, rozciąganie się na drążku oraz przynajmniej raz w tyg basen (20% żabka, 80% na plechach) oraz na tyle ile jest to możliwe jak najczęstsze i energiczne spacery!
Cięższa praca fizyczna tylko w pasie ortopedycznym.
Do tego zabiegi galwanizacji x10 oraz Taping Medyczny, do którego bardzo sceptycznie podchodziłem no ale jak lekarz zalecił to trzeba się dostosować, lepsze to niż łykać jakieś tabletki :)

Od kwietnia minęło już sporo casu i muszę przyznać że w moim przypadku, przy tych dolegliwościach, to co opisałem powyżej jak na razie daje radę. Pozostało delikatne mrowienie w prawej stopie ale to najbardziej dokuczliwe promieniowanie do nóg praktycznie zanikło do minimum, czasami jeszcze przypomni o sobie, szczególnie gdy zaniedbam kręgosłup przez kilka dni z rzędu w pracy ale wtedy mozolne ćwiczenia i jakimś cudem przechodzi co było niemożliwe przez ostatnie 3 lata.

Niestety nie ma gotowej recepty na kręgosłup, każdy to musi przejść indywidualnie.
Koleżanko Bielszczanka, czy zdecydowałaś się na zabieg, jak dolegliwości ? :)

pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo :)
napisał/a: anna877 2015-01-16 05:17
Cześć. Miałam ten sam problem co ty. Mam pracę generalnie obciążającą kręgosłup. Poniżej link do kliniki która w moim przypadku się sprawdziła i wszystkie problemy związane z kręgosłupem tam załatwiam
http://www.oberclinic.pl/uslugi/ortopedia-i-traumatologia.html
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-22 11:25
Ja ze swej strony chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę, o której w zasadzie nie mówi się. Zauważyłem to u siebie. Jeżeli cały czas chodzę, to oczywiście nie ma problemu. Gdy jednak często siedzę, np. przy oglądaniu telewizji, to od razu zmieniam spodnie. I tak. Najgorsze dla osób z problemami lędźwiowymi kręgosłupa są dżinsy i temu podobne sztywne spodnie. Szczególnie odczuwam bóle w kręgosłupie, gdy mocniej w nich zacisnę pasek. Podczas siedzenia powoduje to taki efekt, że z tyłu pod paskiem mam nawet miejsce luźne (nie dotyka pleców), natomiast z przodu, spodnie mocno wpinają mi się w brzucho. W jelita. Czasami nawet powodując problemy z oddychaniem. Odnoszę też wrażenie jakby mi dolna część ciała (okolice miednicy) była wypychana do tyłu, a górna (ponad paskiem) przesuwała się do przodu. Mniejsza o to, bo to mogą być tylko takie odczucia. Faktem jest, że gdy zakładam spodnie typu dresy, takie elastyczne, zmniejsza się odczucie bólu w kręgosłupie.
napisał/a: snajper762 2015-03-09 11:33
Witam

Jestem po drugiej operacji kręgosłupa lędźwiowego - 26.02.05 refenestracja lewostronna, fenestracja prawostronna L5-S1, usunięcie nawrotowej przepukliny dysku L5-S1, stabilizacja dynamiczna t, Coflex L5-S1, odbarczenie korzeni rdzeniowych. Operowany przez Dr. G. Piwowarski w Szpitalu Zachodnim Grodzisk Mazowiecki.
już na drugi dzień po operacji mój stan się nie poprawił a wręcz pogorszył, objawy to: nawrotowy zespół bólowy kończyn dolnych, z towarzyszącym drętwieniem, ( parestezje ) uczucie mrowienia,pieczenia, zmiany temperatury skóry (uczucie silnego gorąca lub zimna kd) , osłabienie siły mięśniowej kd, ucisk okolicach bioder. Za kilka dni mam iść na zdjęcie szwów a ledwo mogę dość do toalety. Czy w moim przypadku mogło dojść do błędu w sztuce lekarskiej i czy takowe objawy są normalne od momentu opuszczenia progu szpitala? Za cztery tygodnie mam się udać na fizykoterapie, czy w tej sytuacji powinienem zrobić Rezeonans Magnetyczny i udać się do lekarza na kontrolę?

Będę wdzięczny za każdą odp.
napisał/a: amela33 2015-11-02 12:25
Ja uważam, że w terapii kręgosłupa równie istotną rolę co ruch, odgrywa jakościowy wypoczynek. Ważnym jego elementem jest miejsce, w którym śpimy - nie może to być składana sofa, wersalka czy inny wynalazek. Kiedy ma się problemy z kręgosłupem lub chce się ich uniknąć w przyszłości, należy wręcz sypiać na dobrej jakości materacu. W naszej pracowni testowaliśmy przeróżne materiały i najlepiej sprawdza się pianka wykorzystywana do produkcji materaców Viscotherapy Art Medic. Te właśnie materace i poduszki ortopedyczne polecamy naszym pacjentom -są one, jak wspomniałem - bardzo ważną częścią terapii kręgosłupa.
napisał/a: gregor_bs 2016-07-06 16:22
Witam
Czy jest jakaś szansa na kontakt z założycielem tematu.
Widzę że chyba usunał konto a mam podobny problem.