ból nóg

napisał/a: mati55 2010-11-24 14:24
Witam!
osiem lat temu zaczęły mnie bolec łydki,z czasem ból doszedl do polowy ud. Lekarze przypuszczaja że ma to związek z dyskopatia. Mam trudności w chodzniu. Najwiekszy ból jest rano po obudzeniu i w sytacjach stresowych. Mam 47 lat, lekarze maja trudności ze stwierdzeniem przyczyny objawów.
Oto wyniki przeprowadzonych badan:
Badanie TK kręgosłupa L4-S1 warstwami 3mm
W obrębie tarcz miedzykręgowych L4-L5 i L5-S1 widoczne są rozległe wypukliny dyskowe z obustronną kompresją korzeni nerwowych i worka oponowego oraz wyczerpaniem rezerwy objętościowej kanału kręgowego w postaci wyciśnięcia zachyłków bocznych. W obrębie zwężonej tarczy L5-S1 widoczne są cechy zmian degeneracyjnych aparatu dyskowego w postaci fenomenu próżniowego. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych wyrośli osteofitycznych na krawędziach trzonów kręgowych.Przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 z przewapnieniem blaszek granicznych o cechach dyskopatii.
USG tętnic dolnych prawych
W tętnicach kończyny dolnej prawej widoczne pogrubienie warstwy infima –media i nieliczne,uwapnione blaszki miażdżycowe. Największe z blaszek w tętnicy udowej wspólnej,przed odejściem tętnicy udowej głębokiej. Blaszka istotnie nie zwęża światła naczynia i nie spowoduje przyspieszenia prędkości przepływu. Przepływ, spektrum przepływu, prędkość przepływu w tętnicy udowej wspólnej. Powierzchownej, podkolanowej, piszczelowej przedniej i tylnej – w granicach normy.
Dodam że palę papierosy od 30 lat. Lekarze nie określili jednoznacznie powodu bólu nóg. Za wszelkie informacje związane z moim schorzeniem będę bardzo wdzięczny.
pozdrawiam mati55