Ból po lewej stronie klatki piersiowej

napisał/a: pituspl 2010-12-09 22:02
Witam . Cierpię na nerwice lękową i często sie stresuje . Od mniej więcej miesiąca mam rożnego rodzaju bóle i tez uczucie ciężkości po prawej stronie klatki piersiowej (czasami są tez po lewej ale rzadko).Byłem na EKG i UKG serca wyniki były w normie. P.Doktor powiedziała ze to może być wirus w układnie neurologicznym(facet co przeprowadzał UKG tez powiedział ze to moze byc to) i akurat umiejscowił sie w klatce piersiowej(jako ze bule wystąpiły po przebytej grypie) i okolicach Na bóle dała mi ibuprom . Prosze o pomoc , boje sie ze to jednak serce !
napisał/a: augustyn888 2010-12-10 09:07
pituspl napisal(a):Witam . Cierpię na nerwice lękową i często sie stresuje . Od mniej więcej miesiąca mam rożnego rodzaju bóle i tez uczucie ciężkości po prawej stronie klatki piersiowej (czasami są tez po lewej ale rzadko).Byłem na EKG i UKG serca wyniki były w normie. P.Doktor powiedziała ze to może być wirus w układnie neurologicznym(facet co przeprowadzał UKG tez powiedział ze to moze byc to) i akurat umiejscowił sie w klatce piersiowej(jako ze bule wystąpiły po przebytej grypie) i okolicach Na bóle dała mi ibuprom . Prosze o pomoc , boje sie ze to jednak serce !


Uczucie ciężkości w klatce piersiowej i nawet duszności, przy nerwicy lękowej to dość częsty objaw.Być może potrzebne są inne leki na tę dolegliwość.Warto tę kwestie przedyskutować z lekarzem który leczy tę nerwicę.Skoro badania EKG i UKG są w normie to niepotrzebnie się dodatkowo stresujesz.
Pozdrawiam.
napisał/a: pituspl 2010-12-10 11:36
no ok. ale te bole sa czesto w okolicy serca .
napisał/a: pituspl 2010-12-12 12:18
a czy nie przyjmowanie leków(psychotropowych) ma wpływ na te własnie bole "nerwów" ?
napisał/a: augustyn888 2010-12-14 00:01
pituspl napisal(a):a czy nie przyjmowanie leków(psychotropowych) ma wpływ na te własnie bole "nerwów" ?Leki psychotropowe działają przede wszystkim na ośrodkowy układ nerwowy,więc jeśli jest problem w układzie nerwowym i są na to przepisane leki,to nie przyjmowanie ich może powodować takie lub inne objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego.