Ból tyłu głowy

napisał/a: wegeta100 2010-09-30 12:55
witam,
od 4 dni boli mnie tył głowy. Nie jest to ból mocny. Odczuwam raczej taki ucisk gdzieś z tyłu głowy + ogólnie mam taką ciężką głowę. Problem zaczął się podczas treningu wioślarskiego kiedy poczułem szarpnięcie między karkiem a tyłem głowy. zrobiło mi się wtedy słabo i duszno. po jakiejś godzinie wszystko minęło jednak następnego dnia zacząłem odczuwać ten ucisk z tyłu głowy. Smarowałem się maścią przeciwbólową, jak i brałem tabletki przeciwbólowe. Nic nie pomogło. Jedynie kiedy leżę to ucisk wydaję się być mniejszy.

Dodam jeszcze, że od paru lat cierpię na migreny, a od paru miesięcy mam nieżyt trąbki słuchowej (zatykanie ucha) - choć nie sądzę by miało to jakieś znaczenie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
napisał/a: Christine1 2010-10-01 13:39
Według mnie powinieneś udać się do lekarza, bo mogłeś uszkodzić sobie kręgosłup podczas treningu. W zasadzie powinieneś od razu po wystąpieniu bólu, po uczuciu szarpnięcia, udać się na dyżur urazowy, gdzie zrobiliby Ci RTG kręgosłupa szyjnego. Lepiej nie zwlekaj i idź jeszcze dziś na dyżur, bo może będzie konieczne noszenie kołnierza ortopedycznego. - Znam niejedną osobę, która podczas wygłupów lub podczas treningu, zrobiła sobie coś w odcinku szyjnym kręgosłupa i wymagało to noszenia kołnierza lub/i rehabilitacji.
napisał/a: wegeta100 2010-10-01 15:07
Ból już w zasadzie mija. Jest coraz lepiej. A z tym RTG to mam pytanko jak często można robić bo miałem jakieś 3 mies. temu + tomografie zatok 2 tyg temu?
napisał/a: Christine1 2010-10-02 18:24
Jeśli to jest konieczne, to RTG należy wykonać - nie jesteś małym dzieckiem, więc nie trzeba aż tak rygorystycznie podchodzić to tego, że nie należy zbyt często wykonywać prześwietleń promieniami RTG.
napisał/a: wegeta100 2010-10-02 18:44
Dziękuje za odpowiedź i poradę:) wybiorę sie w takim razie na RTG jak to będzie najszybciej możliwe