Ból wątroby?

napisał/a: Norbert1990 2010-11-15 00:26
Witam:) Od jakiegoś czasu mam problemy z kręgosłupem. Nie będę już tego szczegółowo opisywał ale powiem, że miałem dość dużo róznych leków, takich jak: myolastan, naklofen duo, zaldiar. Kiedy je brałem widziałem, że pojawiają mi się skutki uboczne jednego z leków, a było to, np, smolisty stolec, brak apetytu, biegunka. Po odstawieniu leków wszystko wróciło do normy, jednak po jakimś miesiącu zacząłem odczuwać ból w okolicach wątroby. Nie jest to ból uciążliwy, prawie nieodczuwalny, jednak długo się utrzymuje i zaczyna mnie to niepokoić:( Generalnie był okres jednego miesiąca kiedy mnie nic nie bolało. Kiedy wrócił ból kręgosłupa jednocześnie wrócił ból w okolicach wątroby. Ostatnio brałem też zastrzyki (10 dni temu, przez 7 dni) - na ból kręgosłupa. Ostatnio często czuję się wzdęty, troche "pełny". Robiłem sobie badanie krwi (chyba troche pod kątem wątroby) i wyniki były wręcz idealne. Może Ktoś z Was wie co to może być? Z góry dziękuję za odpwiedź:)
napisał/a: augustyn888 2010-11-15 08:00
Norbert1990 napisal(a):Witam:) Od jakiegoś czasu mam problemy z kręgosłupem. Nie będę już tego szczegółowo opisywał ale powiem, że miałem dość dużo róznych leków, takich jak: myolastan, naklofen duo, zaldiar. Kiedy je brałem widziałem, że pojawiają mi się skutki uboczne jednego z leków, a było to, np, smolisty stolec, brak apetytu, biegunka. Po odstawieniu leków wszystko wróciło do normy, jednak po jakimś miesiącu zacząłem odczuwać ból w okolicach wątroby. Nie jest to ból uciążliwy, prawie nieodczuwalny, jednak długo się utrzymuje i zaczyna mnie to niepokoić:( Generalnie był okres jednego miesiąca kiedy mnie nic nie bolało. Kiedy wrócił ból kręgosłupa jednocześnie wrócił ból w okolicach wątroby. Ostatnio brałem też zastrzyki (10 dni temu, przez 7 dni) - na ból kręgosłupa. Ostatnio często czuję się wzdęty, troche "pełny". Robiłem sobie badanie krwi (chyba troche pod kątem wątroby) i wyniki były wręcz idealne. Może Ktoś z Was wie co to może być? Z góry dziękuję za odpwiedź:)


Ból w okolicach wątroby nie oznacza że to koniecznie wątroba.Może to być równie dobrze promieniowanie od żołądka i należałoby również pod tym kątem zrobić badanie,ponieważ te leki mogły w jakimś stopniu naruszyć struktury żołądka lub go podrażnić.Myślę również że dla pewności dobrze by było jednak zrobić jeszcze badanie USG wątroby.
Jeżeli jednak nie odczuwasz dolegliwości typowych dla żołądka(zgaga,nadkwaśność,odbijanie lub wymioty)to może to być też ból kręgosłupa promieniujący w te okolice,ale żeby to wykluczyć dobrze by było zrobić te badania.
Pozdrawiam.
napisał/a: Norbert1990 2010-11-15 10:44
Dziękuję za odpowiedź:) nie, nie mam tych dolegliwości żąłądka, o których mówiłeś. Mam nadzieję, że to faktycznie ból od kręgosłupa. A kogo mam prosić o usg?
napisał/a: augustyn888 2010-11-15 12:09
Norbert1990 napisal(a):Dziękuję za odpowiedź:) nie, nie mam tych dolegliwości żąłądka, o których mówiłeś. Mam nadzieję, że to faktycznie ból od kręgosłupa. A kogo mam prosić o usg?


Może to zlecić lekarz rodzinny i pewnie trzeba czekać na termin,lub można zrobić w prywatnym gabinecie odpłatnie.
napisał/a: Norbert1990 2010-11-15 14:40
A ile się czeka na usg? Ostatnio robiłem sobie rezonans prywatnie i nie bardzo teraz mam środki na prywatne usg. A ile może kosztować?
napisał/a: piotrosiama 2010-11-15 15:24
Norbert - cena usg jamy brzusznej zależy od miasta i gabinetu, ale myśle że min. 50 zł trzeba wyłożyć.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-15 20:30
Można też poprosić lekarza o skierowanie na tzw. próby wątrobowe które też dużą mówią jak pracuje ten narząd.
napisał/a: Norbert1990 2010-11-16 11:49
Dziękuję za odpowiedzi:) to teraz zacznę działać:)