Bolące kolano

napisał/a: misieku456 2010-09-12 21:39
W 2007 roku doznałem urazu kolana, mianowicie podczas gry w piłkę nożna chcąc kopną piłkę nie trafiłem w nią a zamach jaki zrobiłem był na tyle silny ze moja noga za bardzo się wyprostowała rzepka wyskoczyła i wskoczyła na swoje miejsce. Ból przy tym był niesamowity. Nie miałem żadnej opuchlizny. Udałem się od razu do szpitala. Zrobili mi prześwietlenie na którym nic nie wyszło. Z bolącym kolanem udałem się do domu. Ból sam minął po jakichś 3-4 dniach.
Jednak teraz jest o wiele gorzej. Teraz gdy np jadę samochodem a nogi mam przez 3 4 godziny w bezruchu to dopada mnie okropny ból w obydwóch kolanach. Druga sprawa podczas chodzenia często czuje taki ból jakby za chwile mi miała wyskoczyć rzepka. Będąc w pracy niosąc 25kilogramowe wiadro w lewej ręce wyskoczyła mi rzepka powalając na ziemie.
Boje się biega bo wiem że mam niestabilne kolana. Utrudnia mi to normalne życie. Jeśli ktoś miał taki przypadek proszę o odpowiedz.
napisał/a: ulna 2010-09-12 23:58
Jeśli wypadanie rzepki się powtarza to konieczny jest zabieg chirurgiczny i w zależności od stanu kolana w środku polegający albo na bocznym uwolnieniu troczka i prawdopodobnie rekonstrukcji troczka bocznego albo jeśli z kolanem jest gorzej i np. występuje chondromalacja III stopnia wzwyż to prawdopodobnie konieczny będzie zabieg osteotomii guzowatości piszczeli.