bolące stopy od kostek w dół

napisał/a: mlodziutkaa 2010-08-23 23:42
Witam

od około 3 miesięcy mam problem z bolacymi stopami. Ból towarzyszy mi rano i przez cały dzień. Byłam u lekarza gdyż na samym początku miałam straszną opuchliznę od kostek w dół, przepisał mi maści i stwierdził że to od upału. Ból się powiększa mam problemy z chodzeniem. Czasami mam ucczucie jakby moje stopy były "ograniczone" (szczególnie przy wchodzeniu /zchodzeniu ze schodów muszę uważać).
Zrobiłam RTG lewej stopy gdyż ona więcje boli. Opis zamieściłam poniżej:

"Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe w stawie sródstopno-paliczkownym palucha: zmniejszona wydaje się szerokość szpary stawu (obrysy krawędzi stawowych równe), dyskretna podchrzęstna sklerotyzacja podstawy paliczka bliższego, osteofit na bocznej krawędzi głowy I kości śródstopia i torbielka 1-2 mm w jej części grzbietowej. Poza tym szerokość szpar stawowych wydaje się zachowana, obrysy krawędzi stawowych równe. W kościach stopy nie uidoczniono ewidentnych zmian pourazowych. Wyspa kostna pk. 2-3mm dalszym końcu paliczka środkowego palucha. Nie udidoczniono odczynów okostnej, ewidentnego poszerzenia tkanek miękkich ani zapaleń w ich obrębie. "
Szczerze nie mówi mi to wiele więc proszę o pomoc w interpretacji osoby mądrzejsze odemnie. Wizytę u ortopedy dopiero mam na 2 tyg umówioną.
Dodam jeszcze, że mam 24 lata.
napisał/a: delinka79 2010-08-24 08:00
przyczyna zostala wyjasniona , mimo mlodego wieku sa co prawada umiarkowane ale sa zmiany zwyrodnieniowe , osteofit czyli wyrosl kostna moze uciskac powodujac bole tak naprawde leczenie jest zachowawcze czyli leki przeciwbolowo-zapalne w tabletkach i masci doraznie ewentualnie w razie braku poprawy zabiegi fizjoterapeutyczne w cyklu 10-dniowym , przy silnych bolach nawet dostawowo wstrzykniecia sterydow , nie napisalas dokladnie w ktorej czesci najbardzij boli stopa
napisał/a: delinka79 2010-08-24 08:01
i jaki masz zawod ....
napisał/a: mlodziutkaa 2010-08-24 12:29
racja


jestem księgową, najbardziej bolą mnie zaraz pod kostkami gdzie stopa się zgina.


Dziękuję za odpowiedź:)