BÓLE KOŚCI

napisał/a: horpah 2010-09-20 14:31
mam 37 lat .od dłuższego czasu pobolewaja mnie obydwa piszczele od kolan w dół tak samo jest z kościami od łokci do dłoni i stawami dłoni. nie sa to bóle silne ale dokuczliwe bo albo są kłujące albo palące.pracuje na zimnie i często jeżdze motorem.mam niedoczynność tarczycy po leczeniu jodem ale opanowaną.tsh w normie.niepokoi mnie poziom wapnia od 2 lat 2,68-69 .byłem wtedy w szpitalu i nic mi nie powiedzieli a norma to 2,65.pisze do was bo z powodu tych bólów nie moge normalnie funkcjonować.robiłem w tym roku kolonoskopie ,gastrroskopie,usg brzucha,eeg ,ekg i nic nie znaleziono.morfologia i ob robione co 2 miesiące jest w porządku ,jonogram w porządku.,mocz w porządku,mam kreatynine 1.26 a norma to 1,25,mocznik w porzadku,usg tarczycy w porządku,jedyne nieprawidłowośći to piasek na nerkach i lekko przekroczone próby wątrobowe . lekarz rodzinny zalecił mi picie dużo płynów i leki osłonowe na wątrobe którą uszkodził mi lek metizol tak stwierdzili w szpitalu. nie dał mi na prześwietlenie kości a zły stan psychiczny przypisał wmawianiem sobie chorób.niepokoi mnie szczegulnie wapń bo miałem znajomego co bagatelizował bóle kostne i dostał szpiczaka.prosze o odpowieć.
napisał/a: Christine1 2010-09-23 19:49
Bóle piszczeli mogą również świadczyć o osteoporozie - to wbrew opiniom niektórych, nie jest choroba tylko kobiet w wieku przekwitania. Jeśli jest osteoporoza dość zaawansowana, to będzie widać na RTG, ale densytometria jest wynikiem bardziej miarodajnym i wychwyci chorobę wcześniej.
Nie wiem dlaczego lekarz nie chce dać Ci skierowania na prześwietlenie - chyba, że miałeś już często RTG i lekarz chce Ci zaoszczędzić dużej dawki promieniowania, ale wątpię, że o to chodzi... - Pamiętaj, że zawsze można zmienić lekarza, jeśli uznasz, że nie opiekuje się Tobą dobrze.