bóle stawów

napisał/a: paulas940 2010-11-07 13:58
Nie wiem czy dobrze wybrałam dział forum, ale nie widziałam tutaj reumatologii, więc pozwoliłam sobie zamieścic mój post tutaj. Jeśli źle zrobiłam, to bardzo przepraszam.
Mam 16 lat i bóle stawów od mniej wiecej 2 lat. Na początku bolały mnie tylko kolana. Przez USG lekarz stwierdził, że cos jest nie tak z łąkotką (chyba się wolniej rozwijała od reszty stawów i kości, albo coś takiego) ale że to powinno się samo unormowac i dał mi na rok zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego. Przez ten rok stawy zaczęły mnie bolec coraz bardziej i już nie tylko kolana, ale też dłonie, łokcie i stopy. Kiedy znów zaczęłam cwiczyc na w-fie, grając w siatkówkę strasznie puchły i bolały mnie dłonie, a szczególnie palce. Dostałam ponowne zwolnienie z tych lekcji. Teraz jestem w liceum i nie mam zwolnienia. Myślałam o tym że może mam za mało ruchu i przez to mnie bolą stawy, ale po każdym w-fie bóle się bardzo nasilały. Dodam jeszcze, że gram na pianinie i kiedy cwiczę również bardzo mnie bolą dłonie. Robiłam niedawno badania: morfologię, biochemię, LDH i ANA. Wszystko wyszło w normie. Lekarz nic nie stwierdził, ale mnie martwią te bóle. Właściwie to u mnie w rodzinie babcia i tata chorują na stawy, ale oni mają już swoje lata, a ja jestem jeszcze w bardzo młodym wieku.
napisał/a: Peter 2010-11-08 08:24
Lekarz dał skierowanie na ANA. A czy wcześniej było badane ASO, czynnik reumatoidalny i aCCP? Bo taka winna być kolejność.
napisał/a: paulas940 2010-11-09 19:51
Nestety ne miałam robionych innych badań od tych które podałam. W ogóle wszyscy lekarze u których byłam byli do mnie sceptycznie nastawieni, za bardzo się mną nie interesowali, nie chcieli mi pomóc a wręcz pytali wprost czy nie zmyślam.
napisał/a: Peter 2010-11-10 08:12
Rozumiem, że zbywali z powodu młodego wieku. Ja proponuję te badania wykonać. Miałem osobę tak samo zlekceważoną w młodym wieku z podobnego powodu. I naprawdę potem trudniej to wyleczyć.
napisał/a: paulas940 2010-11-10 15:31
Dziękuję bardzo za pomoc, a przede wszystkim zainteresowanie sie moim problemem.