Brak czucia po operacji

napisał/a: przyszla_zona_21 2010-08-25 09:10
Witam serdecznie!
15 sierpnia trafilam do szpitala z zapaleniem otrzewnej w wyniku krwawienia. Po otwarciu brzucha okazalo sie, ze pekla gigantyczna torbiel na lewym jajniku, ktora utworzyla sie od ostatniego usg (pol roku). Zrobiono co trzeba, zaszyto. Od poczatku nie mialam problemu ze szwem, ladnie sie goilo, zero zasinien, tylko spora opuchlizna. Zdjeto mi juz szwy, opuchlizna jest mniejsza, ale kompletnie nie czuje skory nad i pod szwem. Nie czuje, kiedy dotykam. Ponadto pod szwem, po mojej prawej stronie (szew jest bardzo nisko, wiec wlasciwie na wzgorku lonowym) odczuwam od kilku dni silny bol przy poruszaniu, bol prawdopodobnie miesnia. Szew jest dlugosci 20 cm w poprzek, a ja odczuwam ten bol na dlugosci 2-3 cm. tylko. I glownie przy poruszaniu prawa noga.

Czy sa to objawy typowe po operacji? Czy moze tworzy sie stan zapalny na zszytych miesniach? Dodam, ze zwykle proszki przeciwbolowe nie pomagaja.
napisał/a: ulna 2010-08-26 00:39
Taka niedoczulica po zabiegach się zdarza i może się utrzymywać nawet do 2-3lat lub nie ustąpić w ogóle. Natomiast bardziej niepokojący jest ten ból, który pojawił się nagle (chyba, że pojawił się po odstawieniu leków?) i mimo że to może być równie typowy objaw po zabiegu jak ten brak czucia to w tym wypadku zalecałabym mimo wszystko wizytę kontrolną
napisał/a: przyszla_zona_21 2010-08-26 13:41
24 sierpnia bylam na zdjeciu szwow. Chirurg powiedzial, ze to normalne, ale... Wydaje mi sie, ze ten bol powstal w czasie snu, bo byc moze niefortunnie sie przekrecilam. Zastanawiam sie, czy to nie zapalenie miesnia. Jakie objawy jeszcze moglyby na to wskazywac? Dodam, ze nie mam goraczki.
napisał/a: ulna 2010-08-27 22:40
Szczególnie na nasilanie i właśnie gorączkę, po za tym jeśli nic się nie będzie jakoś specjalnie nasilało to nie ma powodów do niepokoju