Brak miesiączki, bóle podbrzusza

napisał/a: monia348843 2010-11-14 22:23
Witam.
Okres mam od 3 lat. Z upływem czasu, zamiast się unormować, on jest coraz bardziej nieregularny. Raz na 2, 3 miesiące, albo co 2 tygodnie. Trwa albo 8 dni, albo jest to jedno krwawienie. Teraz spóźnia mi się prawie 2 miesiące. Ciążę wykluczyłam. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Do tego, od dłuższego czasu mam białą wydzielinę na bieliźnie. Mam plamienia.
I jeszcze jedna rzecz, nie wiem czy jest powiązana ze sprawami ginekologicznymi. Oprócz powyższych objawów mam przetłuszczające się włosy i częste bóle podbrzusza. Dodam, że mam 16 lat i nie jestem aktywna seksualnie.
napisał/a: omadzia5 2010-11-14 23:40
Witaj!!!
Na początek chciałam Cię zapytać, czy nadal bierzesz jakieś leki?
Czytałam twoje inne posty, stąd moje pytanie.
Mocne leki mogą być objawem zaburzeń hormonalnych, szczególnie lek epiramat ( w ulotce jest napisane, że może dojść do zmian w cyklu miesiączkowym).Nie wiem czy nadal go stosujesz?
Stres,odchudzanie,leki i inne czynniki mają znaczący wpływ na cykle.
Radzę iść do ginekologa.Bardzo bym chciała Ci jakoś pomoc,ale to jedyne co mogę Ci doradzić.
Przeczytaj koniecznie ulotki,tam znajdziesz wiele informacji na nurtujące Cię pytania(z poprzednich postów).
Pozdrawiam i napisz!
napisał/a: monia348843 2010-11-15 16:00
od jakiś 2 miesięcy nie biorę epiramatu. Chociaż możliwe, że to przez leki. Do niedawna brałam ich bardzo dużo. Pewnie to był ważny fakt, o którym zapomniałam napisać. I dużo stresu.
napisał/a: omadzia5 2010-11-15 18:45
No tak, to wiele tłumaczy. Myślę, że za jakiś czas wszystko powinno wrócić do normy, jednak nie zaszkodzi odwiedzić ginekologa i jego zapytać o zdanie.Mam nadzieję, że wszystko Ci się jakoś ułoży.Powodzenia.Napisz jeszcze czy byłaś u gina i co powiedział.Pozdrawiam.