Cheyletiella, grozna?? dla ciezarnych kobiet!

napisał/a: gosia999 2010-10-09 14:07
"Inwazja roztoczy z rodzaju Cheyletiella wywołuje u człowieka różnego rodzaju zmiany skórne, którym towarzyszy świąd. Człowiek zaraża się najczęściej od królików, psów i kotów. Cheyletiella może być u człowieka przyczyną alergii. W miejscu ukłucia przez roztocze pojawia się drobne, swędzące, zabarwione na czerwono obrzmienie skóry, które utrzymuje się przez 48-72 godz. Zmiany skórne mogą pojawiać się w różnych częściach ciała. Czasami w miejscu żerowania Cheyletiella pojawiają się na skórze swędzące pęcherzyki. Podczas drapania tych zmian może dojść do ich zainfekowania przez bakterie. W przypadku masowej inwazji pasożyta dochodzi do zapalenia skóry i jej łuszczenia się, powstają krosty i grudki."

Witam!! Ta chorobe stwierdzono dzisiaj u mojego szczura, przy zachowaniu ostroznosci szcznasa zarazenia sie jest minimalna jednak jestem pelna obaw, poniewaz jestem w 8tygodniu ciazy... prosze o pomoc! czy tego typu roztocz moze byc grozny dla ciezarnych????? czy mozna zrobic jakies badania kierunkowe??? ewentualnie jak to sie leczy??? prosze o odp!!
napisał/a: Agusia1982 2010-10-09 23:34
Nie wiem jak to jest dokładnie i pewności Ci nie dam ale prawdopodobnie Cheyletiella nie pasożytuje na skórze ludzikiej.
Wskazana jest jednak ostrozność więc najlepiej byś do zakończenia leczenie weterynaryjnego nie brała szczurka na ręce,nie głaskała może to zrobić ktoś inny.
Przezorny ubezpieczony jak to mówią.
Dzidziusiowi nic nie grozi więc się nei zamartwiaj no i zycze wyleczenie zwierzaka:)