chore nerki a kreatyna

napisał/a: news123 2010-09-14 20:44
Witam mam pytanie odnośnie stosowania kreatyny . Problem wygląda tak ,że mam nerkę sprawną w 20% i drugą sprawną w 100% , z racji że intensywnie ćwiczę doszedłem do wniosku , że samej kreatyny raczej nie powinienem stosować ale jak sprawa wygląda z suplementami gdzie jest domieszka kreatyny? ( czy jest jakaś bezpieczna dla mnie wartość?) i czy mogę przyjmować beta-alanine i glicerol np. glycergrow czy raczej tych substancji też powinienem unikać , z góry dziękuje za odpowiedź
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-14 21:03
Niestetety odpada i kreatyna i stacki kreatynowe, z białkiem też musisz być ostrożnym, co do gliceryny i beta alniny nie wiem, nie spotkałem się z danymi na ten temat.
napisał/a: news123 2010-09-16 20:06
dziękuje za odpowiedź , w miarę możliwości prosiłbym jeszcze o informacje na temat beta alaniny i gliceryny z tego co się orientowałem i jak twierdzili sprzedawcy suplementów nie powinno z tymi produktami być problemu ale chciałbym wiedzieć co użytkownicy tego forum sądzą na ten temat
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-16 21:33
Sprzedawcy powiedzą Ci co chcesz usłyszeć, żeby tylko sprzedać produkt.
Beta alanina jest aminokwasem, jak wiesz musisz uważać na białko, ale suplementacja pojedyńczym aminokwasem nie powinna być niebezpieczna.
Co do gliceryny nie wiem, przykro mi ale nie dysponuje teraz czasem aby przeszperać zasoby internetu, musisz sam poszukać.
Pozdr.
napisał/a: news123 2010-09-16 22:24
dziękuje za odpowiedź z aminokwasów brałem bcaa nie było komplikacji tak samo po białku było ok , czyli z beta alanianą też nie powinno być problemem co do produktu glycergrow to może wrzucę informacje o nim
* W skład odżywki GlycerGrow™ wchodzą : Monostearynian glicerolu - glicerol jest związkiem naturalnie występującym w naszym organizmie. Jego główną funkcją jest regulacja poziomu płynów w tkankach i krwiobiegu. Zwiększona podaż glicerolu skutkuje podniesieniem ilości wody w naszym ciele, do czasu usunięcia jego nadmiaru przez nerki. Korzyści jakie odnosimy z opisywanego zjawiska to poprawione wchłanianie związków przyjmowanych razem z glicerolem, szybsze dostarczanie składników odżywczych do komórek, bardziej anaboliczne środowisko, bardziej widoczne użylenie (związane jest z przemieszczaniem wody z przestrzeni pomiędzy komórkami mięśniowymi do krwi) oraz bardziej odczuwalny „efekt pompy” podczas treningów.
* Tauryna - pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi, wykazuje działanie antykataboliczne (ogranicza proces rozpadu białek), zwiększa stężenie azotu w organizmie oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Bardzo istotny jest fakt, że tauryna stymuluje trzustkę do wydzielania insuliny. Czyni to jednak w inny sposób niż glukoza, a tym samym zmniejsza ryzyko powstania insulinoodporności, która prowadzi do rozwoju cukrzycy. Dzięki temu możemy cieszyć się wszystkimi zaletami insuliny - silnego anabolika - bez obawy o nasze zdrowie. Dodatkowo, zwłaszcza w połączeniu z kofeiną, wykazuje właściwości psychostymulujące.
* Glukonian potasu - potas jest niezbędny w procesie syntezy białek, reguluje równowagę wodną organizmu, utrzymuje prawidłowy rytm serca, wpływa na równowagę kwasowo-zasadową.
* Chlorek sodu - sód należy do grupy aktywatorów enzymatycznych, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej reakcji mięśni na bodźce i przepuszczalności błon komórkowych. Łatwo zauważyć, że GlycerGrow™ może być używany jako samodzielny suplement, przynosząc wymierne korzyści, jak również w połączeniu z innymi produktami, potęgując ich działanie.

* Charakterystyka GlycerGrow: Porcja 3 miarki (8,33 grama)
* Ilość porcji w opakowaniu 120 (1000 g)

* Skład w 1porcji GlycerGrow: Wartość energetyczna - 54 kcal
* Kalorie z tłuszczu - 54 kcal
* Tłuszcz - 6 g
* Tłuszcze nasycone - 6 g
* Sód - 163 mg
* Potas - 70 mg
* Mieszanka GlycerGrow : 7500 mg
* Monostearynian Glicerolu
* L-Tauryna
* Mieszanka CellCharge : 834 mg
* Chlorek Sodu
* Glukonian Potasu


Źródło: kulturystyka.sklep.pl
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-17 07:26
Postaram się pomóc Ci w ww temacie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-18 08:15
Tutaj masz odpowiedź Sławka Ambroziaka (jak interesujesz się sportami siłowymi to zapewne wiesz kto to jest).

"Wydaje mi się, że tutaj trzeba uważać tylko na takie suple, jak kreatyna czy glicerol, które powodują hiperhyfratację.

Ważniejsza będzie tutaj optymalizacja treningu...
Reszta na: http://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=1763.0
napisał/a: news123 2010-09-18 11:13
dziękuje za odpowiedź i pomoc , szkoda że tak wyszło miałem nadzieję ,że to będzie jakaś alternatywa dla kreatyny w moim przypadku bo suplement zapowiadał się ciekawie , no cóż trudno, jeszcze raz dziękuje za odpowiedź
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-18 11:34
No niestety, w Twoim przypadku odpadają wszelakie suplementy powodujące zatrzymanie wody w organiźmie, a widzisz i sam trening musi być też inny.
napisał/a: news123 2010-09-18 18:59
jeszcze raz dziękuje za pomoc