Ciągłe swędzenie - po drapaniu powstaja plamy.

napisał/a: mxw 2010-08-29 15:29
Witam od dłuższego czasu mam problem ze swędzeniem. Wszystko zaczęło się od głupiego przegrzania organizmu na słońcu(lekki udar słoneczny) odporność mi się obniżyła i dopadła mnie angina. Używałem przez tydzien antybiotyku Amotaks objawy ustąpiły. Po tygodniu angina ponownie powróciła i dostałem antybiotyk rolicyn. Używałem go tylko 4 dni bo pojawiła się wysypka i swędzenie. Angina jednak ustąpiła i już nie wróciła ale od tamtej pory mnie całe ciało swędzi.
Byłem u lekarza rodzinnego zapisali mi na poczatku leki na świerzba (Novoscubin) smarowałem się przez 5 dni dużo nie pomogło. Następnie dostawałem alerzine a pozniej xyzal alergicznie. Nie pomagało. Jutro idę do alergologa żeby wykluczyć definitywnie alergie bo żadnej nie posiadam. A dziś pojawił się nowy symptom. W nocy po imprezie cholernie mnie nogi swędziały i się drapałem. Rano jak się obudziłem w miejscach największego swędzenia pojawiły się duże plamy (podobne do siniaków). Nie wiem co to może być czy jest to grzybica spowodowana paciorkowcami pozostałymi po anginie czy co??
U dermatologa byłem jak nie mialem plam i byla strasznie niewidoczna wysypka(w wiekszosci jest zauważalna po kąpieli gorącej - pojawiaja się drobne czerwone plamki). Podczas kąpieli swędzenie wzmaga ale po kąpieli jest nieco lepiej.

Zauważyłem że dodatkowo wyskakują mi chrostki takie nie swędzące ale dość twarde(ostre) niedużo ich jest ale nie wiem co to. Podczas drapania tak jak i po kąpieli uwidacznia się wysypka. (swędzenie mam już 1,5miesiąca od początku lipca praktycznie). Nigdy się nie drapałem bo wiem że to tylko pogarsza sprawę - ale jakbym w nocy się nie drapał pewnie plamy by się nie pojawiły i ciezkoby było ustalić co mi dolega.
Proszę o jakąś radę co to może byc i jak to może być groźne? Jak temu przeciwdziałać?
Z góry dziękuję za odpowiedź