ciągły dźwięk z którego nie wiedziałem jak się wydostać

napisał/a: ced 2010-09-05 14:27
położyłem się dziś tak po godzinie 13 i próbowałem zanąć kiedy zrobiło sie tak miło ciepło i zaczynałem zasypiac zanąłem... problem taki że wiem ze coś mi się sniło i na koniec tego wszystkiego w głowie miałem jakiś gwizd taki ciągły dźwięk z którego nie wiedziałem jak się wydostać... strasznie to było przerażające ... kompletnie tego nie rozumiem.

dzwiek jakbym plynal z tym dziwkiem i nawet to bolalo ten dzwiek mi chcial glowe rozsadzic a ja nie wiedzialem co robic ... zaczalem probowac cos mowic ale nawet nie dalem rady,zaczalem robic jakis ruch ale tez nic nie dalem rady..
napisał/a: IIzka 2010-09-05 19:49
Być może doświadczyłeś paraliżu sennego -to ''stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych jak i dotykowych. Notorycznie powtarzający się paraliż przysenny jest zazwyczaj związany z zespołem chorobowym zwanym narkolepsją, ale występuje też epizodycznie u osób zdrowych (różne źródła podają, że około 30-50% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło paraliżu sennego) jako rzadko spotykana anomalia. '' to fragmet z Wikipedi ale w internecie jest dość dużo materiałów na ten temat. Oczywiście mogło to być coś innego więc dobrze by było jakby ktoś jeszcze się wypowiedział ale według mnie na 99% było właśnie porażenie przysenne (paraliż senny). Mnie też się to kiedyś zdażyło i było bardzo przerażające, naszczęście już wcześniej słyszałam o czymś takim i teraz jestem wręcz zadowolona i uważam to za bardzo ciekawe doświadczenie.
napisał/a: ced 2010-09-05 21:33
i masz pewnie racje tez myśle na 99 ze to paralis senny ... mozesz mi wytlumaczyc tak po swojemu dlaczego mi takie paralize senne towazysza tak co dwa miesiace do poltorej...?
napisał/a: IIzka 2010-09-06 17:14
Być może to już taka twoja przypadłość, może któś z rodziny też to miał bo taki objaw często występuje rodzinnie. Może być to również objaw narkolepsji, czy występuje u Ciebie wzmożona lub/i napadowa senność w ciągu dnia niezależnie od tego czy się wyśpisz?? a może masz jakieś inne problemy ze snem? Paraliż senny wymaga również różnicowania z napadami padaczkowymi. Ale wiesz swoją drogą naprawdę sporo osób ma takie nawracające epizody ps i nie jest to związane z żadną chorobą ale dla pewności możesz sprawdzić szczególnie jeżeli występują one dość często i zauważasz jakieś inne niepokojące objawy.