CKMB

napisał/a: 9mateuszp 2010-09-13 15:58
Mam pytanie gdzie można wykonać badanie CKMB na Ursynowie bądź jak najbliżej Ursynowa?

Dzisiaj jak zaniosłem liste badań do wykonania w jedno miejsce to nie wiedzieli co to jest i powiedzieli, że tego nie wykonują.
W internecie wyczytałem, że ma to zwiazaek z sercem, dlatego tutaj zmieszczam tego posta. Dziekuję z góry za odpowiedź.
napisał/a: przyszla_zona_21 2010-09-20 21:25
CKMB to pomiar swoistego izoenzymu CK pochodzacego z miesnia sercowego. Wykonuje sie ten pomiar aby sprawdzic czy podwyzszony CK wynika z uszkodzenia miesnia sercowego czy z miesni szkieletowych. Kto zlecil Ci takie badanie? I z jakiej przyczyny? Miales ostry zespol wiencowy? Nawet w szpitalach rzadko jest mozliwosc wykonania tego badania.
napisał/a: 9mateuszp 2010-09-20 22:41
Badania zlecił mi zielarz. Po prostu dał listę róznych badań do wykonania przed następną wizytą żeby sprawdzić czy wyniki są w normie czy nie. m. in. np. morfologia, transaminazy itd. i również to CKMB. I to jedyne czego nie da sie zrobić.
Powody z jakimi byłem to wysoka bilirubina i przewlekły stan podgorączkowy, lekarz zauważył, że tez nie jest najlepiej z nerkami. Po obejrzeniu wyników badań dał listę badań do wykonania przed następną wizytą no i na tej liscie między innymi było to CKMB.
napisał/a: 9mateuszp 2010-09-20 22:51
czyli ciężko jest zrobioc to badanie "od tak" zeby zrobić? Trzeba mieć jakies skierowanie czy coś? nawet odpłatnie nie da się tego wykonać?
napisał/a: przyszla_zona_21 2010-09-21 09:01
Sprawdzilam. CKMB wykonasz w centrum medycznym LIM. Maja duzo placowek w Warszawie, np. w budnku Mariott. Jesli sie nie myle, zaplacisz 27 zl. Gdybys mial u nich abonament, nie zaplacilbys nic. Ale 27 zl, to chyba nie jest duzo. Prawdopodobnie wykonasz to badanie tz w placowkach LUX MED.
napisał/a: przyszla_zona_21 2010-09-21 09:04
Poza tym CKMB zleca sie po niewplaciwyw zapisie EKG, podejrzeniu uszkodzenia serca w EKG, wiec dziwi mnie skad zielarz wpadl na pomysl z takich szczegolowym badaniem.
napisał/a: 9mateuszp 2010-09-21 16:46
przyszla_zona_21 napisal(a):Poza tym CKMB zleca sie po niewplaciwyw zapisie EKG, podejrzeniu uszkodzenia serca w EKG, wiec dziwi mnie skad zielarz wpadl na pomysl z takich szczegolowym badaniem.

Dzięki wielkie za informacje, na pewno będą pomocne. Nie wiem dlaczego zlecił mi takie badanie. Na podstawie obejrzeniu wyników może stwierdził, że trzebaby to sprawdzić. Każdy ma różna szkołe i wiedzę.
a może przez pomyłkę nie skreślił tego z listy, bo dał listę i niektóre badania skreślał, a pozostałe nieskreślone należało wykonać, no ale chyba nie było to przez pomyłkę.
Ale skoro to tylko 27 zł i nikt nie będzie o nic pytał tylko zrobią jak sie poprosi to można zrobić. To praktycznie żadenn pieniądz, w szczególności wydany raz na długi okres czasu.
Jeszcze raz dziękuję za informacje.