Co się dzieje?

napisał/a: wilderness 2010-08-12 12:42
Witam. Okres spóźnia mi się 5 dni. Stosunek odbyłam z partnerem z zabezpieczeniem. Dodatkowo dziesiątego dnia po rozpoczęciu miesiączki w lipcu wybrałam się do ginekologa, ponieważ podejrzewałam grzybicę pochwy. Pani ginek. przepisała mi maść dopochwową i zrobiła badanie usg, po którym stwierdziła, że mam zbyt dużo dziwnego śluzu i prawdopodobne są u mnie miesiączki bez owulacji. Skierowała mnie na badania (których jeszcze nie zrobiłam) w celu wyleczenia mnie z tej przypadłości. Moje pytanie brzmi; skoro podejrzewa, że mogę mieć miesiączki bez owulacji, kochałam się z zabezpieczeniem, okres spóźnia mi się 5 dni, a test na ciąże wykazuje brak ciąży, to co mi jest? Powinnam jednak się martwić, ze jestem w ciąży czy czekać spokojnie na okres? Za rady z góry dziękuję.
napisał/a: MajaII9mc 2010-08-12 13:09
Co do problemu z śluzem to hyba nikt Ci nie pomorze, musisz zrobić zlecone badania i słuchać dalszych poleceń lekaża ale jeśli obawiasz się ciąży zawsze możesz wykonac badanie z krwi na hormon hcg nie jest drogie a bardzo wiarygodne. Przyczyn braku okresu jest wiele, nie tylko ciąża, jest wiele schorzeń kobiecych które powoduja brak miesiączki nawet kilka miesięcy, musisz zadbac o wizyty u lekarza i wykonywać badania nie ma co zadręczać sie chorobami tylko trzeba to sprawdzić, powodzenia!
napisał/a: wikam2 2010-08-12 13:53
Szczerze powiedziawczy to pierwsze słyszę żeby diagnozować cykle bezowulacyjne na jednorazowym podgladzie śluzu.
Tymbardziej, ze każda kobieta ma "prawo" mieć 1-2 razy do roku takowy cykl.
A jaki to miałaś ten sluz, ze nazwała go dziwnym?
Skoro współżyjesz z zabezpieczeniam to nie ma sensu przejmowac się ciążą. A cykl może być dłuzszy z powodu wielu przyczyn jaki i zadnej.
Aha, wiele kobiet uskarża się na dłuzszy cykl podczas grzybicy czy innej dolegliwości.
napisał/a: wilderness 2010-08-12 16:34
Nie stwierdziła tego na podstawie śluzu, ale podczas usg, zwróciła uwagę na jakieś pęcherzyki. Ogólnie mówiła fachowym językiem, którego nie bardzo pojmuję.. Słyszałam, że jeśli stan zapalny nie jest do końca wyleczony, to możliwe jest zatrzymanie miesiączki. Zrobię te badanie, wybiorę się do ginekologa i dowiem się, co się dzieje z moim ciałem. Mimo, że test wyszedł negatywnie, to i tak zostaje gdzieś w środku niepokój, który trzeba szybko zabić.
napisał/a: MajaII9mc 2010-08-12 16:56
Przede wszystkim musisz walczyć o swoje i upominać sie o dokładne wytłumaczenie WSZYSTKIEGO to jest nasze prawo a oni są tam po to żebyśmy wyszły usatysfakcjonowane nie ma nic gorszego jak wyjść z gabinetu i nadal nie wiedzieć o sprawach ważnych dla nas samych. To jest ich praca i za to im płacą. Zapisz sobie pytania na kartce i siedż w gabinecie dopuki nie uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania a jak jest coś nie zrozumiałe poproś o dokładniejsze wyjaśnienia masz prawo nie znać języka fahowego.
napisał/a: wikam2 2010-08-12 21:05
Pewnie mówiła o dojrzewających na jajnikach pęcherzykach graffa. Już wyżej pisałam, ze infekcja może wydłużyć cykl. Nie wiem dlaczego ale jest to często spotykane.