Cofanie żuchwy nocą, problemy z oddychaniem

napisał/a: gustav70 2010-12-08 17:50
Witam
Jak w temacie. Mam tyłozgryz i zgryz głęboki. Leczenie ortodontyczne nie pomogło, poprawiło tylko estetykę. Dodatkowo górne jedynki są cofnięte i nachylone lekko do wewnątrz.
Na żuchwę bardzo mało miejsca. Często od niedawna w dzień napieram na te górne jedynki dolnymi zębami razem z językiem. Wydaję mi się że poszły koło 1,5 mm do przodu.

Najgorzej jednak jest w nocy, żuchwa trochę opada i jeszcze bardziej się cofa. Napinają się mięśnie które ją cofają. Budzę się zmęczony,po obudzeniu często muszę wziąć kilka a głebokich oddechów. Miałem już to czasami przed leczeniem ortodontycznym.
Może wkrótce wkleję rtg, i zdjęcia, tylko nie wiem nawet czy jestem na dobrym forum.

Wdzięczny będę za porady.
Ostatnio szukałem w necie czy nie ma jakiejś maski na głowę, żeby żuchwa nie opuszczała się, bo dopiero jak lekko się opuści może sie cofać.

Dziękuję
napisał/a: Blackursus 2010-12-08 22:45
Mysle, ze Twoja cofajaca sie zuchwa i co za tym idzie jezyk, przytykaja drogi oddechowe i z tad Twoj problem. Nie wiem czy mozesz kupic maske, ale mysle, ze moglbys o to spytac swojego ortodonty. Na razie jednak staraj sie nie spac na wznak. Pozdrawiam.
napisał/a: gustav70 2010-12-11 15:26
Dzięki Blackursus, ortodonta powiedział że pomyśli i się odezwie, ale się nie odzywa

Nie wiem już sam, bo razem ze zgryzem mam duże problemy z kregosłupem szyjnym ( zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze widoczne w rtg),przez cofanie żuchwy złe oddychanie w nocy a związane jest to też z napięciem mięśnii w okolicy między żuchwą a kręgosłupem.
Od zgryzu jest inny specjalista, od kręgosłupa inny, od dróg oddechowych inny,śpię bardzo słabo.