Concor a łuszczyca

wkretek
napisał/a: wkretek 2010-08-15 00:24
Witam, od pewnego czasu zacząłem brać lek concor, jako drugi lek na nadiciśnienie. Już w trakcie stosowania zauważyłem na ulotce, ze może spowodować "Pojawienie się łuszczycy lub nasilenie jej objawów". Ja nie miałem ostatecznie zdiagnozowanej łuszczycy, cho miałem w swoim życiu epizody wysypki, a poza tym mój ojciec choruje i to takm że miał raz nawet erytrodermie (takie zaostrzenie satnu do tego stopnia, że cał skóra staje się czerwona, generalnie niciekawie to wygląda)... Czy skoro po prawie miesiącu brania concor nie pojawiła się u mnie łuszczyca, to czy warto zawracać głowę lekarzowi, skoro nadciśnienei dało się skutecznie unormować? Napiszcie, bo ta kwestia spędza mi sen z powiek...
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-15 16:04
Łuszczyca nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania tego leku, jednak u chorych na łuszczycę lub z łuszczycą w wywiadzie powinien być on stosowany jedynie po dokładnym rozważeniu korzyści i ryzyka, gdyż może powodować ujawnienie się łuszczycy, pogorszać jej przebieg lub wywoływać wysypki łuszczycopodobne. Objawy te mogą się ujawnić później, np. dopiero po roku stosowania (dotyczy ogólnie beta blokerów). Dlatego na następnej wizycie proszę poinformować lekarza o łuszczycy w rodzinie, aby zadecydował, czy w Pana przypadku stosowanie tego leku jest najlepszym rozwiązaniem.

A czy u kogoś z Państwa wystąpiła łuszczyca po leku Concor (bisoprolol) lub innym z tej grupy (beta blokery)?
pysiak1
napisał/a: pysiak1 2010-09-03 23:15
nie jestem lekarzem, ale na mój gust jeśli coś miałoby się pojawić, to raczej od razu, a miesiąc brania to wystarczająco, żeby stwierdzić, że to bezpeczny lek dla Ciebie.
napisał/a: lekarowa 2013-06-29 23:34
Nie da się ukryć, że to paskudztwo. Jednak nie załamujcie się, moja koleżanka miała łuszczycę i dziś w zasadzie nie ma po niej śladu. Także głowa do góry :)
Zastanawiacie się pewnie jakie leki brała? Otóż znalazła w sieci preparat firmy CaliVita "VirAgo", z racji iż były o nim same pochlebne opinie postanowiła go zakupić. I bardzo dobrze zrobiła! Cena też jest atrakcyjna. Wcześniej kupowała Bóg wie jakie drogi preparaty i nic nie skutkowały. Ten jednak okazał się strzałem w dziesiątkę.
Ważne jest również to, że zawiera on tylko i wyłącznie naturalne składniki dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm.
Tutaj macie link do sklepu, gdzie dokonała zakupu: http://www.vitero.pl/pl/p/Virago-90-tabl./150