ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha

napisał/a: zmora2 2010-10-01 00:03
Witam.
Mam pytanko: czy mogę stosować ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha jeżeli dwa miesiące temu przeszłam operację usunięci nerki. Dodam, że cięcie prowadzone jest przez brzuch. Rana zagojona bez powikłań. Do tej pory mój wysiłek fizyczny po operacji sprowadzał się do codziennego marszu około 6 km ewentualnie jazda na rowerze wystarczało. A że pogoda już nie sprzyja spacerom to miałam zamiar" powiosłować na sucho" w domu ewentualnie jakie ćwiczenia polecicie bo się zanudzę i sadełko zaczęło mnie "atakować".
napisał/a: ognista4 2010-10-01 20:12
lepiej zapytaj lekarza. ale jak ci się tak pali do sportu to mozesz spróbować jakieś lekkie ćwiczenia. spróbuj coś co zbytnio nie rozciąga mięśni brzucha i zobacz jak po tym będziesz sie czuła. jeśli będzie cię brzuch bolał albo blizna będzie "rwała' to poczekaj jeszcze. ważne że wgl się ruszasz sport to zdrowie;)
napisał/a: zmora2 2010-10-01 23:44
Dzięki.
Dzisiaj rozmawiałam z lekarzem i poradził jeszcze miesiąc dać sobie na "wstrzymanie"z ćwiczeniami. Potem powoli mogę wprowadzać kilkuminutowe ćwiczenia. No to pozostają spacery....jak dobrze, że mam psa a dzięki niemu motywację spacerów nawet przy niepogodzie.