Czerwone powieki, ropa

napisał/a: wieclaw 2010-11-17 18:37
Witam. Otóż mam problem już od dawna, a mianowicie: Czerwone powieki i ropa. Byłem u przeróżnych okulistów, przepisywali mi różne krople, maści i nic nie pomogło (dodam że mam 19 lat. I do okulistów chodziłem w wieku 11-15 lat). Smaruje oczy na wieczór kremem Bambino bo kolega mi powiedział że ta ropa w oczach może być spowodowana tym że mam trochę suche oczy i krem mi je nawilży. Rano gdy wstaje i idę do łazienki to widzę w lustrze że mam lekko zaczerwienione powieki i trochę ropy. Ale po umyciu lekko wodą i po 5 minutach jest dobrze. Po szkole oczy znów są zaczerwienione i widać że w niektórych miejscach jest zaschnięta ropa i jest jakby przyklejona do rzęs. I zwyczajnie wodą nie da się jej pozbyć i przeważnie do wieczora takie pozostaje. Najgorzej jest gdy idę gdzieś do sklepu lub ogólnie wychodzę na zewnątrz. Będąc w sklepie w którym jest lustro, gdy się przejrzę widzę że oczy są czerwone. Jednak gdy jest na dworze zimno i wejdę wtedy do takiego sklepu to wyglądam jakbym się naćpał. Nie lubię nawet wtedy sam na siebie patrzeć.
napisał/a: viki71 2010-11-17 19:13
Kremem na noc?Może kup sztuczne łzy w aptece.Są bez recepty.Jeśli to suche oko,to powinno pomóc.Zakrapia się zazwyczaj ok 3 razy dziennie ale spytaj farmaceutę.Może mydło Ci nie służy.Są żele do mycia twarzy bez mydła.Może czymś takim zacznij myć twarz.Czymś musisz myć,bo nie wierzę,że tylko wodą.No i może nie wycieraj twarzy ręcznikiem zwykłym a papierowym,przykładając tylko do twarzy dla osuszenia.Spróbuj tak i zobaczysz co będzie.Nie rozstawaj się też z chusteczkami jednorazowymi,żeby nigdy nie potrzeć oka gołą ręką.
napisał/a: piotrosiama 2010-11-17 19:39
Jeśli nie uczulasz się na rumianek czy świetlik - to do przemywania oczu możesz zastosować odwar z tych ziół.
napisał/a: piotrek.sad 2010-11-17 19:45
Zespół suchego oka raczej bym wykluczyl ze względu na twoj wiek. Czerwone powieki i ta ropa moga sygnalizowac bakteryjne zapalenie spojowek. Chociaz kto wie... w dzisiejszych czasach trudno nie miec suche oka kiedy zyjemy w dobie komputerow i syfu...
Myj powieki specjalnym plynem przeznaczonym do tego (np blephasol ) - ja takze go uzywam i sobie chwale ;). Ponadto mozesz delikatnie masowac powieki (czystymi palcami), nie zapominajac o umyciu. Jezeli czujesz ze oczy sa na prawde suche to mozesz sprobowac sztucznych lez (polecam z wlasnego doswiadczenia hybak lub optive). Ile czasu przed komputerem spędzasz?
napisał/a: wieclaw 2011-01-27 12:52
blephasol pomógł ale tylko w połowie - thx, ponieważ ropa znika, jest dużo lepiej ale nie widzę poprawy co to czerwonych oczu. A co do pytania o komputer. To zależy od dnia. Jeśli jestem w szkole i mam dużo nauki to do komputera siadam raz, dwa razy dziennie po 2-3 minuty. Jeśli mam wolne to potrafię nawet po 5h. Ale w tych dwóch sytuacjach nie widzę różnicy co do moich oczu.
P.S. Aha, jak znika ta ropa, to zauważam że oczy są mniej suche ;)