Częste oddawanie moczu

napisał/a: pk508 2010-09-22 23:15
Witam. Mam problem z oddawaniem moczu. Robilem badania juz od kazdej strony zostalo tylko inwazyjne. Bardzo często oddaje mocz i mam parcie na pecherz wstaje w nocy około 2 razy. Miałem wizyty u wielu lekarzy nie mam prostaty ani żadnych bakterii bo miałem badania na posiew. z Tego co wiem to chlamydioza jest cięzka do wykrycia ale nie wiem czy to takie objawy mam stala partnerke seksualna. Nie wyspałem sie przez to wstawanie od roku. Prosze o pomoc
napisał/a: Blackursus 2010-09-23 00:57
Ja tez czesto wstaje ok. 3 w nocy i moj maz rowniez. Nigdy nie pomyslala bym, ze to moze byc problem. Nie masz problemu z oddawaniem moczu, wszystkie badania wyszly o.k., nic Cie nie boli podczas siusiania, z kad pomysl, ze jestes chory? Moze po prostu masz mniejszy pecherz i musisz to robic czesciej?
napisał/a: titanic 2010-09-23 12:59
Zgadzam się bo ja w nocy też dość często wstaję do toalety
napisał/a: pk508 2010-09-23 21:05
Lekarz powiedział że to coś musi być nie tak poniewaz nie jest to normalne czasami nawet co 5 minut musze sie zalatwiac i ciągle parcie na pecherz . jeszcze bede szedł do neurologa bo powiedziano mi ze moge mieć nadmierna kurczliwosc pecherza i wstawanie w nocy nie jest normalne z regulu spimy i rano po przebudzeniu czlowiek idze do toalety u mnie niestety jest inaczej i nie wysypiam sie prawie wcale
napisał/a: Blackursus 2010-09-23 21:20
Nokturia? Wejdz na mil.org.pl
napisał/a: werkaaa 2010-09-23 21:34
pk508- może pobierz profilaktycznie urinal, jest bezpieczny i mozna go stosować nawet z antybiotykami
napisał/a: Christine1 2010-09-23 23:28
pk508 - piszesz, że miałeś już wszystkie badania, które nie wykazały przyczyny częstego oddawania moczu. Czy aby na pewno pozostały tylko inwazyjne badania?
Napisz, w jaki sposób miałeś robiony posiew moczu - czy nie brałeś w tym czasie żadnych leków, które mogłyby zaburzyć wynik? Oddawanie moczu tak częste, jak opisujesz i nocne wstawanie do toalety, to nie jest normalne. Człowiek powinien spać bez konieczności oddawania moczu minimum 7 godzin. Fizjologia pozwala na to, żeby człowiek mógł się wyspać, więc mocz powinien na noc się trochę zagęścić, co pozwala na wolniejsze jego wydzielanie i na wolniejsze wypełnianie pęcherza.

Czy miałeś badanie urodynamiczne? (nie jest to badanie inwazyjne) - może masz pęcherz spastyczny - przyczyny mogą być różne.
Czy robiłeś ostatnio ogólne badanie moczu i jakie są wyniki?
Piszesz o chlamydiozie - nie wiem dlaczego uważasz, że jest ciężka do wykrycia - można ją wykryć nawet podczas badania moczu (w kierunku chlamydiozy) lub pobierając wymaz. Jednak częste oddawanie moczu nie jest objawem chlamydiozy. Mimo to, nie zaszkodzi zrobić badania w tym kierunku, gdyż chlamydioza często przebiega bezobjawowo.
napisał/a: pk508 2010-09-24 08:25
Bralem montest na alergie ale to nie powinno miec znaczenia posiew ujemny mialem uroflofmetie czy cos takiego i wszystko w porzadku niekt nie potrafi mi pomoc i moze to z tymi nerwami i kurczliwoscia pecherza rzeczywiscie
napisał/a: Christine1 2010-09-24 10:28
Myślę, że urolog powinien skierować Cię na badanie urodynamiczne, bo uroflowmetria to część badania urodynamicznego i może potrzeba wykonać całe badanie, żeby upewnić się, czy nie masz pęcherza spastycznego. - Nie jestem specjalistą, więc nie wiem, czy to badanie coś pomoże w diagnozie.
Domyślam się, że Twoje dolegliwości są męczące, więc zapytaj urologa, czy to badanie mogłoby pomóc.
napisał/a: pk508 2010-09-24 10:51
Tak sa bardzo meczace tylko ze urolog dopiero 13 pazdziernika i w ogóle nastepna wizyta za miesiąc od tego terminu jak dobrze pójdzie bo trzeba sie rejestrowac na 4 miesiace przed
napisał/a: Murzyn123 2010-09-24 16:51
Ja mam trochę inny problem. Na treningu piłkarskim dostałem piłką w krocze. Jeszcze tego samego dnia jak i nastepnęgo odczuwałem dziwne parcie na pęcherz(uczucie pełnego pęcherza). Jednak przy oddawaniu moczu nie czuję zadnego bolu ani pieczenia. Jednak nie oddaje moczu w normalnych (do tej pory) ilosciach. Czy konieczna jest wizyta u lekarza?? Czy te zdarzenie na treningu moze miec cos z tym wspolnego. W nocy nie musze wstawac do lazienki, ale w dzien tak z 4-6,7 razy(wczesniej 2,3)
napisał/a: CHP 2010-09-25 00:35
pk508 - a nie miewasz czasami bólów kręgosłupa w części lędźwiowej?? Zmiany w kręgosłupie lędźwiowym mogą powodować ucisk na niektóre nerwy, w tym także na te biegnące podobnie jak drogi moczowe. Być może na działanie pęcherza może to też wpływać? Tak czy siak warto rozważyć też neurologa.

Mi ostatnio urolog powiedział, że zmiany w kręgosłupie lędźwiowym mogą powodować ucisk na nerwy i wywoływać bóle imitujące ból nerek, dróg moczowych, jąder, czy innych narządów.
Tyle, że ja mam nieco inny problem bo wyleczyłem ostatnio zapalenie dróg moczowych, ale odczuwam cały czas bóle brzucha/podbrzusza i bóle w okolicach dróg moczowych, od okolic części lędźwiowej pleców po okolice krocza, a urologicznie ponoć wszystko jest w porządku.

Murzyn123 - Najlepiej udaj się do lekarza rodzinnego i powiedz o objawach, ten pewnie Ci da skierowanie na badanie moczu, a po nim wstępnie będzie wiadomo czy coś się dzieje. Ciężko powiedzieć czy uderzenie miało jakiś wpływ i doszło do jakiegoś uszkodzenia. Może po prostu masz jakiś stan zapalny lub infekcję dróg moczowych i dlatego oddajesz mocz częściej