czy mogę już chodzić?

napisał/a: pinkpe 2010-09-30 21:13
Witam, mam pytanie dotyczą mojej stopy
Miesiąc temu przeciełam sobie stopę na głębokość ok 4cm, przecinając przede wszystkim mięśnie i tętnicę. przecięcie jest ok 5/6cm długości i przebiega przez mięsień poduszkowy. rana się już prawie zabliźniła, ale strupek jeszcze się utrzymuje. mam jeszcze podskornego krwiaka w okolicach rany, piecze przy nacisku, a także lekko spuchniete podbicie przy paluchu i przy nacisku tez troszke piecze. dzis przypadkiem lekko obciążyłam chorą stope i strasznie mnie zapiekło.. czy to powinno?
Czy mogę już zacząć powoli chodzić? obciążać stopę? jeśli tak, to czy takie pieczenie jest normalne i jakie odczucia moge mieć dodatkowo, które będą "zdrowe"?

dziękuję za odpowiedź!!!
napisał/a: ulna 2010-09-30 23:00
Może zapiec, zakłuć, zaboleć, a także napuchnąć o ile będzie się to mieściło w granicach zdrowego rozsądku to będą to zjawiska normalne. Można powoli zacząć chodzić stopniowo obciążając stopę, jeśli dotychczas nie stosowano żadnego obciążenia.
napisał/a: pinkpe 2010-10-01 10:18
dziękuję za odpowiedź! właśnie przed chwilą odkryłam że mi trochę stopa spuchła i lepiej mi się zrobiło, jak przeczytałam że to normalne. Wobec tego kilkugodzinna podróż samochodem mam nadzieję, że nie pogorszy stanu... Do tej pory nie obciążałam stopy, będę się starać robić to powoli i stopniowo. Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!