Czy można zadośćuczynić brak migdałków dietą

napisał/a: malyo 2010-08-09 17:40
Witam

Sugerowano mi wycięcie migdałków, a jako, że słyszałem o ich cennej wartości obronnej zbyt ogólnie, nie mogę podjąć decyzji. Chodzi mi o właściwą ich funkcje, czy jest typowa mechaniczna (wylapywnanie) czy też chemiczna, wydzielanie jakichs konkretnych enzymów bakterii itd.

Tak więc czy po wycięciu migdałków mogę zrehabilitować ich brak powiedzmy dietą (słyszałem coś o migdałkach i witaminie D)?
Czy z wycięciem wiążą się jeszcze jakieś inne nieprzyjemności?
Ostatnio ,,czuje'' migdałki bardziej niż zwykle, takie uczucie w gardle jakbym miał kulke/i chleba w gardle, czy migdałki mają możliwość zmniejszenia się?
I jescze jedno pytanie po jakim czasie +- można wrócić do pełnej aktywności fizycznej, jak np. basen?

Z góry dziękuje

Pozdrawiam
napisał/a: Hubert@ 2010-08-09 18:32
Twoja klucha w gardle mhm... już kila(naście) razy czytałem jak inni opisują w ten sposób uczucie ściekającej wydzieliny więc czy aby na pewno to migdałki tak czujesz? Czy problem leży w tym że one już zbyt mocno przerosły czy może chodzi o infekcje?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-09 20:27
Jeżeli są wskazania do ich usunięcia czyli czeste infekcje to nie zastanawiałbym się i je wyciął. Czy takowe są , nie wiem bo mało piszesz, co do diety, ogólnie wzmocnić odporność i możesz nie mieć żadnych problemów w powodu braku migdałków.