Czy to borelioza?

napisał/a: pawelski99 2010-09-10 19:03
Witam, jakiś miesiąc temu na prawej nodze (prawe podudzie) pojawiła mi się czerwona plamka pokazałem ją mamie i powiedziała, że jest od słońca, ale nie schodziła i zacząłem szukać (z zewnątrz ciemniejsza wewnątrz jaśniejsza). Wyczytałem na internecie że to może być borelioza, ale poza czerwoną plamką nie ma żadnych objawów. Kleszcza nie pamiętam, ale słyszałem w telewizji, że czasami starczy mocny prysznic żeby zeskoczył. O ile dobrze pamiętam plama pojawiła się przed pójściem do lasu. U lekarza jeszcze nie byłem mam iść w tą środę (15.09.2010) gdy będę miał wizytę u alergologa (jest też pediatrą). Wiem, że to na pewno nie jest uczulenie. Bardzo się przejmuje, może dlatego bardzo że mam dopiero 11lat i wszystko traktuje... W każdym bądź razie proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.
napisał/a: pawelski99 2010-09-12 21:02
pawelski99 napisal(a):Witam, jakiś miesiąc temu na prawej nodze (prawe podudzie) pojawiła mi się czerwona plamka pokazałem ją mamie i powiedziała, że jest od słońca, ale nie schodziła i zacząłem szukać (z zewnątrz ciemniejsza wewnątrz jaśniejsza). Wyczytałem na internecie że to może być borelioza, ale poza czerwoną plamką nie ma żadnych objawów. Kleszcza nie pamiętam, ale słyszałem w telewizji, że czasami starczy mocny prysznic żeby zeskoczył. O ile dobrze pamiętam plama pojawiła się przed pójściem do lasu. U lekarza jeszcze nie byłem mam iść w tą środę (15.09.2010) gdy będę miał wizytę u alergologa (jest też pediatrą). Wiem, że to na pewno nie jest uczulenie. Bardzo się przejmuje, może dlatego bardzo że mam dopiero 11lat i wszystko traktuje... W każdym bądź razie proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.


P.S Nie wiem czy jest jakieś powiązanie, ale doszło do tego ropienie oczu.
napisał/a: Vattier 2010-09-12 22:47
napisal(a):Wiem, że to na pewno nie jest uczulenie.
Na jakiej podstawie?

Najczęstszymi przyczynami wydzielania ropy z oczu u młodych ludzi są uczulenia i zapalenie spojówek. Rumień wędrujący w przebiegu boreliozy ma bardzo charakterystyczny wygląd (kółko z obwódką - sprawdź na Wikipedii lub gdziekolwiek indziej).
napisał/a: pawelski99 2010-09-20 21:51
Byłem u lekarza i okazało się, że jest to rumień pieniążkowaty i mam gronkowca. Bardzo się cieszę!