czy to cukrzyva??

napisał/a: ~gość 2014-02-13 15:12
Mój mąż dzisiaj rano robił badania, po odebraniu wyników okazało się że jego cukier wynosi 133mg/dl. Przed badaniem mył zęby a dzień wcześniej zjadł opakowanie ciastek delicji. Czy to ma wpływ na podniesiony poziom cukru?? Proszę o odpowiedź ponieważ bardzo się denerwuję.
napisał/a: ~Bayerus 2014-02-13 18:03
Witam !

Proszę Pani, choruję na cukrzycę już prawie 14 lat i poziom 133 mg/dl jest poziomem całkowicie normalnym. Zdrowy człowiek może mieć czasem nawet poziom 160 mg/dl w szczycie wchłaniania wartości odżywczych, także nie ma się czym przejmować.

W razie wątpliwości polecam sprawdzić cukier w moczu, gdyż jest to niepodważalny dowód na cukrzycę lub jej brak w przypadku niewydalania glukozy wraz z moczem. Paski keto-diastix mierzące poziom wydalanego cukru i ketonów w moczu dostępne są np. przy szpitalu w Łodzi przy ul. Pankiewicza, dawniej Spornej.

Jeżeli nie może Pani dostać nigdzie pasków polecam w takim razie regularne badanie cukru we krwi. Proszę zmierzyć cukier na czczo po wstaniu i 3h po śniadaniu. Obie wartości nie powinny być wyższe niż 160 mg/dl. Śniadanie zużywa najwięcej insuliny więc jeśli COKOLWIEK dzieje się w kierunku cukrzycy - na pewno teraz to wyjdzie. W razie dalszych wątpliwości proszę mierzyć poziom cukru średnio co 3h i OBOWIĄZKOWO przed każdym dużym posiłkiem (obiad, śniadanie...) i zapisywać otrzymane wartości stężenia glukozy we krwi.

W razie jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą i radą. Mój mail - michalwlodzi@gmail.com

Z poważaniem

Michał Brzeziński