Czy to jest schizofrenia?

napisał/a: gość123 2010-12-16 18:00
Witam,
Mam nietypowy problem. Gdy jestem w swoim środowisku to od osób mnie otaczających słyszę komentarze, które dotyczą moich myśli. Jest to tak realne, że wierzę, że ktoś potrafi podsłuchać moje myśli i usłyszeć je np. za pomocą telefonu komórkowego. Więc jestem w ciągłym napięciu, że ktoś mnie stale kontroluje i wtedy ja też myślę inaczej. Najpierw to było zawężone, ale teraz dzieje się tak w wielu innych miejscach, do tego stopnia, że trochę boję się już wychodzić z domu w obawie, że wszędzie mnie to spotka. Co się ze mną dzieje??
napisał/a: lenka31 2010-12-16 18:48
Jest to jeden z objawow schizofrenii, natomiast nie mozna tego w 100% stwierdzic na podstawie Twojego posta. Musisz jak najszybciej udac sie z tym do lekarza. Sprobuj zorientowac sie czy jest w Twojej okolicy dobry psychiatra. Powinnas sie jak najszybciej do niego udac. To nie jest zaden wstyd ani nic strasznego. Wstydem jest zlekcewazyc te objawy i nie szukac pomocy.
Podjecie leczenia jak najszybciej jest bardzo wazna sprawa w schozfrenii lub zaburzeniach pokrewnych. Im szybciej sie udasz do specjalisty i zaczniesz leczyc, tym lepsze rokowania dla Ciebie.
Zycze powodzenia i trzymam kciuki!
napisał/a: Bloody1 2010-12-16 20:49
wg mnie to urojenia. Może warto pofatygować się do specjalisty?
napisał/a: ewaem 2010-12-17 12:53
tak, tak
przedmowcy dobrze doradzaja. to nic groznego i zlego pojsc do specjalisty, ale idz do dobrego, a nie slownego konowala.
z szacunkiem oczywiscie do tutaj obecnych.
znam przypadek, ze czlowiek miala podobne objawy, mowil podobnie, z mala roznica ze nie podsluchuja, a ze kretacza ciagle przeciwko, nie lubil cieplych slow, wyzszych uczuc. skonczylo sie zakladem, wypuscili go z recepta.
nie wykupil jej, teraz jest wrakiem czlowieka, wypalonym z wyzszych uczuc i nienawidzacym wszystkich i wszystkiego dookola. przemoc w jego rodzinie to juz tradycja.

wiec daj sobie szanse, szanuj swoja osobowsc, bos cenna jestes istota.
idz, rozmawiaj ze specjalista, on jest p oto aby pomoc.
trzymaj sie, a ja za Ciebie tez trzymam mocno kciuki i pisz, pisz, pisz
czasami pogadac tez trzeba.