Czy to mogą być wrzody?

napisał/a: arturion1 2010-08-19 13:34
Witam. Mam 17 lat i od mniejwiecej 2 tyg odczuwam bóle brzucha o roznym nasileniu. Paliłem dopalacze w polaczeniu z tytoniem i mysle ze tym sobie podraznilem blone sluzowa zoladka. Sadze ze mam wrzody gdyz zauwazylem ze moje stolce sa lekko zabarwione na kolor czarny (tak mi sie zdaje). Bylem u lekarza ktory przepisal mi Helicid z Omeprazolum i siemie lnianie. Zarzywam to juz 6 dni ale nadal odczuwam bóle nad pępkiem. Czasami czuje troche wiekszy bol po lewej stronie. Czy to mogą byc wrzody? Dodam jeszcze ze nasilaja sie po sytym posilku. Nie wiem czy mam zrobic gastroskopie. Boli mnie jeszcze czasami pod mostkiem. Czekam na Wasza radę. Dziękuje i pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2010-08-19 14:27
Mogą to być wrzody. A jak stosujesz to siemię lniane ? Moja mama wyleczyła wrzody na żołądku pijąc codziennie odwar z siemienia, trochę ta kuracja trwała ale warto było.
Pozdrawiam
napisał/a: Grystan 2010-08-19 16:35
Jeśli bóle nasilają się po posiłku to często związane są one z chorobą wrzodową żołądka. Trochę niepokojące wydaje się to czarne zabarwienie kału, które może być związane z krwawieniem w obrębie przewodu pokarmowego sprawę trzeba by monitorować. Helicid przy chorbie wrzodowej zwykle dobrze się sprawdza. W jakiej dawce i kiedy jest stosowany? Jeśli ból występuje po jedzeniu to po jakim mniej więcej czasie od posiłku się pojawia? Gastroskopia na pewno nie zaszkodzi ale nie jest to zbyt przyjemne badanie.
napisał/a: arturion1 2010-08-19 20:02
Helicid 20mg na czco raz na dobe a siemie 2x na dobe (gotuje je 15 min). A ból po jedzeniu raczej szybko 5-30 min.
napisał/a: Grystan 2010-08-19 21:32
Czyli dawkowanie jest prawidłowe, dawka standardowa, a leki typu Helicidu po ok. 6 dniach osiągają swoją optymalną siłę działania . Czas po którym występuje ból i objawy sugerują raczej chorobę wrzodową. Osobiście poczekałbym jeszcze parę dni, poświęcił się i przeszedł na dietę (tzn. bez obfitych posiłków, jemy często ale nie dużo, nie jemy rzeczy ciężkostrawnych itp.). I jeśli problem nie minie skonsultowałbym się z lekarzem.
napisał/a: dietetyczka1 2010-08-21 02:00
Sądzę również ,że są to wrzody i to wrzody żołądka , albowiem pojawiają się bardzo szybko po posiłku lub też są to nadżerki ścian żołądka.Siemię lniane powinno pomóc.Jedz także tylko gotowane potrawy , najlepiej lekkie zupy na wywarach warzywnych,miesa gotowane i warzywa.Ogranicz surowe warzywa i owoce . Wyeliminuj kiełbasy ,szynki , a także ostre przyprawy ,musztardy, ketchup.Nie jedz chleba razowego tylko czerstwe pieczywo pszenne. Staraj się jeść często ,ale mało , gryź starannie i zjadaj małe kęsy , tak aby nie pobudzać silnie kwasów żołądkowcyh . Pij płyny o letniej temperaturze.Nie pij napojów gazowanych .Idź koniecznie na badania gastrologiczne albowiem wrzody to bardzo niebezpieczna sprawa. Lekarz może także zlecić Ci badanie na krew utajoną w kale , co wskazuje na nadżerki w błonie śluzowej.
napisał/a: Lisboa 2010-08-23 15:07
no i koniec z używkami typu alkohol bo to jest masakra jeśli masz wrzody. Jeśli masz silne bóle to polecam polprazol acidcontrol, był kiedys sprzedawany tylko na receptę, dlatego jest dobry. mam nadzieję, że Ci pomoże. no i koniecznie zrób gastroskopię
napisał/a: Lisboa 2010-09-15 16:01
a ostatnio udało mi się trafić na ciekawy konkurs właśnie polprazolu – do wygrania jest parowar marki Philips więc warto powalczyć tym bardziej ze sprawa jest prosta – trzeba im wysłać swoją wizję uporczywej zgagi w formie zdjęcia lub jakieś obrazka. wystarczy ze wygooglujecie sobie polprazol konkurs i działajcie :)