Czy to może być grzybica skóry głowy?

napisał/a: Weigela 2010-09-27 19:11
Witam:) Mam duży problem z włosami.Okropnie wypadają,prawie codziennie muszę je myć,bo skóra głowy nieprzyjemnie pachnie.Ten zapach czuję już praktycznie zaraz po umyciu i wysuszeniu włosów. Dodam,że jedyny mój błąd to suszenie suszarką, co stara się ograniczać.Kilka lat temu miałam piękne długie włosy,nie wypadały,nie miałam z nimi problemu.Rzadko też je farbuję,jak już to tylko przyciemniam jakimś ziołowym szamponem.Teraz sięgają mi jedynie do ramion,są kruche,stały się strasznie cieniutkie,wypadają.Robiłam badania z krwi czy mam jakieś niedobory witamin,ale wszystko jest dobrze,tarczyca i hormony również.Dręczy mnie ten smród skóry głowy,bo to nie od tłustych włosów.Może to coś z organizmu?
Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-29 10:40
A myślałaś o wizycie u dermatologa ?
napisał/a: Weigela 2010-09-29 14:09
Byłam u dermatologa.Doktor stwierdziła,że skoro się przetłuszczają to częściej myć,chociaż to nie zdrowe i najlepiej byłoby je przetrzymać.Na problem z wypadaniem poradziła bym sobie kupiła witaminy na włosy,powzruszała ramionami i na tym koniec wizyty.W laboratorium jak robiłam komplet wyników panie powiedziały,że może używam za dużo kosmetyków do włosów,bo wyniki wyszły dobre.Już myślałam,że może woda w kranie jest zbyt twarda i stąd te problemy.Sama nie wiem.....
Kupiłam teraz szampon z Vichy z zieloną nakrętką do tłustych włosów z łupieżem.Może włosy wypadają przez ten brzydki zapach,przez to,że skóra głowy tak szybko się przetłuszcza?
napisał/a: piotrosiama 2010-09-29 14:58
Witam !
Musi być jakaś przyczyna tego nadmiernego wypadania włosów i do tego jak piszesz męczący przykry zapach. Badania różne jak widać porobiłaś - myślałam że może coś z tarczycą czy łojotok . Nie jestem jednak lekarzem i trudno jednoznacznie mi się wypowiedzieć. Mogę Ci jedynie polecić stosowanie domowych prostych maseczek, o których pisałyśmy na forum jak też zażywanie suplementów diety polepszających kondycję włosów. W aptece dostaniesz też specjalne szampony na przetłuszczające się włosy.
A masz szansę na konsultację u innego dermatologa ?
Pozdrawiam